22-10-200300:00

Підписано Договір про екстрадицію між Україною та Бразилією

Договір про екстрадицію між Україною та Бразилією підписано 21 жовтня 2003 року в рамках державного візиту Президента України Леоніда Кучми до Федеративної Республіки Бразилія. За Україну Договір підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович, за Бразилію – міністр юстиції Марсіо Томас Бастос.

Як повідомив український Міністр юстиції, положення Договору передбачають співробітництво двох країн в сфері видачі правопорушників, які переховуються від правосуддя за кордоном. Зокрема, у випадках, коли особи, які порушили закон, намагатимуться уникнути відповідальності, переховуючись на території країн, що є учасниками Договору.

Сторони зобов'язалися видавати одна одній для притягнення до кримінальної відповідальності або для виконання покарання у вигляді позбавлення волі осіб, які обвинувачуються у вчиненні злочинів, або які засуджені судовими установами однієї із Сторін і перебувають на території другої Сторони.

У разі звернень із запитом до України з боку судових інстанцій Бразилії, функції по виконанню положень Договору про видачу правопорушників виконуватиме Міністерство юстиції України. На стадії досудового розслідування справ виконання Договору покладається на Генеральну прокуратуру.

У разі запитів з боку України, усі функції, передбачені Договором, виконуватиме міністерство юстиції Бразилії.

Олександр Лавринович повідомив, що до моменту підписання Договору про екстрадицію між Україною та Бразилією у правовій сфері діяв один Договір - про взаємну правову допомогу в кримінальних справах (підписаний 17 січня 2002 року). Усього на момент візиту договірно—правова база між двома країнами налічувала 38 двосторонніх документів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua