18-06-200400:00

ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ЗМІ. З приводу екіпажу судна Навстар-1, засудженого Центральним кримінальним судом Іраку та переданого 17 червня 2004 року для відбування покарання в Україні.

17 червня 2004 року з Іраку до України були передані два її громадянина, які у минулому році були засуджені Центральним кримінальним судом Іраку.

Передача зазначених громадян України відбулася на основі Спільної заяви між Тимчасовою коаліційною адміністрацією Іраку та Урядом України про передачу двох громадян України, засуджених в Іраку, для відбування покарання в Україні, яка була підписана 15 червня 2004 року.

Згідно із зазначеною Спільною заявою, всі питання, пов'язані з передачею до України зазначених громадян, регулюються Європейською конвенцією про передачу засуджених осіб 1983 року. Ця Конвенція була ратифікована Верховною Радою Україною (Закон України № 337/95-ВР від 22 вересня 1995 року) та набула чинності для України 1 січня 1996 року. Зазначена Конвенція відображає європейські стандарти у сфері передачі осіб з держави, в якій вони були засуджені, до держави, громадянами якої вони є, для подальшого відбування покарання. Головною метою зазначеної Конвенції, як це відображено в її преамбулі, є сприяння цілям правосуддя та соціальній реабілітації засуджених осіб.

На даному етапі Міністерство юстиції України спільно з Міністерством закордонних справ України завершує підготовку пакету документів, які стосуються зазначених громадян України, для дальшої передачі цього пакету документів найближчими днями – відповідно до встановленої процедури – до Верховного Суду України, який повинен буде ухвалити відповідне рішення.

Міністерство юстиції України також звернулося до Верховного Суду України з проханням якнайшвидше розглянути порушене питання після надходження відповідного пакету документів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua