Представники Міністерства юстиції України та Національного агентства з питань запобігання корупції взяли участь у регіональному семінарі, організованому Радою Європи, який проходив протягом 22 – 23 січня 2024 року в м. Страсбург (Французька Республіка). Від Міністерства юстиції участь у семінарі взяв директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Олександр Олійник.
Метою візиту було представлення та обговорення з представниками національних органів влади країн Східного партнерства можливих шляхів вдосконалення практики оцінки та управління корупційними ризиками в державному секторі шляхом обміну досвідом та поширення кращих практик.
Участь у візиті також взяли представники Молдови, Грузії, Азербайджану, Вірменії.
За результатами першого обговорення, що відбулося 22 січня 2024 року, на тему «Національні практики оцінки корупційних ризиків (інституційна та/або зовнішня оцінка ризиків) у регіоні Східного партнерства. Презентація інституційних повноважень, застосовних методологій/настанов(рекомендацій) і викликів, що виникають» експертами Ради Європи було відмічено результативні показники України в питаннях, що стосуються впровадження національного законодавства в окресленій сфері, запозичення досвіду України окремими країнами Східного партнерства.
Зокрема, українською стороною учасникам заходу представлені правові та організаційні засади управління корупційними ризиками у діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, інших суб’єктів, у яких приймаються антикорупційні програми (зокрема, Закон України «Про запобігання корупції», наказ Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.12.2021 № 830/21, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.02.2022 за № 219/37555, яким затверджені Методологія управління корупційними ризиками та Порядок підготовки антикорупційної програми державних органів, органів місцевого самоврядування, інших суб’єктів, у яких вони приймаються).
Крім того, звернуто увагу на важливу роль інституту проведення антикорупційної експертизи проектів та чинних нормативно-правових актів як інструменту, який запобігає усуненню корупційних ризиків під час нормотворення (зокрема, Закон України «Про запобігання корупції», наказ Міністерства юстиції України від 18.03.2015 № 383/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.03.2015 за № 303/26748, яким затверджено Порядок проведення антикорупційної експертизи, наказ Міністерства юстиції України від 24.04.2017 № 1395/5, яким затверджено Методологію проведення антикорупційної експертизи).
Високий рівень українського законодавства та його практичного застосування також відмітили представники Словенії, США та Франції.