30-10-200200:00

Представники Венеціанської Комісії та Ради Європи навчають українських суддів застосуванню Конвенції про захист прав і основних свобод людини

Представники Європейської Комісії "Демократія через право" (Венеціанська Комісія) та Ради Європи продовжують ряд навчальних семінарів у рамках програми щодо навчання українських суддів по застосуванню Конвенції про захист прав і основних свобод людини з подальшим використанням її у вітчизняній правозастосовчій практиці. Сьогодні, 30 жовтня 2002 року у Сумах, Центр суддівських студій та Національне бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав та основних свобод людини при Міністерстві юстиції проводять навчальний семінар для суддів. Представники Венеціанської комісії та Ради Європи, які виконують на семінарі функцію спостерігачів, по закінченню семінару складуть звіт щодо ефективності такого навчання.

Як зазначила Уповноважений у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини-Директор Нацбюро Валерія Лутковська, "основна мета семінарів - ознайомлення суддів з вимогами Конвенції про захист прав і основних свобод людини." Вона зазначила, що оскільки Конвенція є частиною національного законодавства, вона підлягає застосуванню суддями України як закону прямої дії. Але на сьогодні, на думку Уповноваженого у справах дотримання Конвенції, цей документ є достатньо декларативним, оскільки практика Європейського Суду з прав людини, зокрема прецедентне право та переклади рішень, існують виключно англійською або французькою мовами. Навчальні семінари, за словами Валерії Лутковської, покликані ознайомити суддів із самою Конвенцією, а також із практикою та логікою застосування цього документу Європейським Судом та національними судами країн - членів Ради Європи.

Валерія Лутковська повідомила, що для навчання українських суддів підготовані два учбових курси з цивільного та кримінального права. Ефективність семінарів та рівень розуміння суддями матеріалів, які їм викладалися на семінарі, на думку Уповноваженого у справах дотримання Конвенції, буде очевидна з часом - по кількості рішень прийнятих в Україні з посиланням на Конвенцію, а також, відповідно до того, "наскільки ці рішення будуть розумними та обгрунтованими".

Валерія Лутковська повідомила, що в рамках програми навчання українських суддів Україні виділені кошти на вирішення організаційних питань та для підготовки методичної літератури - по огляду практики Європейського суду по правах людини.

Довідка. Згідно програми навчання українських суддів, в 2002-2003 роках планується провести 100 семінарів-тренінгів по всій Україні. В кожній області України планується провестись в середньому 5 семінарів. Семінари розраховані на 5 тис. суддів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua