У ході першого засідання Ради безбар`єрності, яке відбулося 24 червня під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участю першої леді Олени Зеленської, кожне міністерство презентувало свої ініціативи до Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки. Зокрема, – й відповідний План заходів у сфері правосуддя.
«Доступ до правосуддя є невід’ємною частиною сталого та всеосяжного розвитку держави. Забезпечити рівні можливості для всіх українців у доступі до правової інформації та правосуддя – один із пріоритетів Міністерства юстиції. Кожна людина повинна мати рівний доступ до правових послуг. І йдеться не лише про фізичну безбар’єрність, а й про наявність документів та правової інформації у доступних форматах», – зазначила під час засідання заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.
«Безбар'єрність стає новою суспільною нормою. Зміни, ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», – зазначила під час заходу перша леді України Олена Зеленська.
«Спільними зусиллями ми маємо сформувати чіткий, покроковий план дій та визначити для кожного напрямку безбар’єрності пріоритетні завдання, які необхідно реалізувати насамперед. Буде сформовано конкретні шляхи подолання всіх бар’єрів, які існують в Україні», — акцентував Прем’єр-Міністр нашої держави Денис Шмигаль.
До створення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар'єрності було залучено 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, від яких надійшло понад 250 пропозицій.
«У межах урядової політики ми будемо максимально інтегрувати безбар’єрність в інші програми та ініціативи. Я також звертаюся до керівників місцевих громад, аби вони також максимально включалися у процес. Безбар’єрний доступ має бути однаково забезпечений як для мешканців столиці, так і для мешканців невеликих сіл по всій Україні», — наголосив Денис Шмигаль.
На наступному засіданні Ради, яке відбудеться у липні, міністерства мають представити доопрацьований проєкт Плану заходів із пропозиціями та визначеною фінансовою частиною. Також на засіданні мають бути затверджені ключові індикатори виконання Плану заходів.
З проєктом Плану заходів щодо впровадження Стратегії безбар’єрності можете ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3d7RGe8.
Крім того, представники громадських та благодійних організацій, аналітичних центрів, вітчизняні та міжнародні експерти з питань безбар’єрності, представники місцевого самоврядування можуть зареєструватися на публічні онлайн-обговорення проєкту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Для цього варто заповнити форму: https://bit.ly/3xy2VUG.