22-12-200300:00

Президент України підписав закон про державне фінансування політичних партій

Президент України Леонід Кучма підписав ухвалений Верховною Радою України Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із запровадженням державного фінансування політичних партій в Україні".

Закон набуває чинності з 1 січня 2005 року.

Згідно із законом, за рахунок коштів Держбюджету України фінансується статутна діяльність політичних партій, не пов'язана з їхньою участю у виборах. З держбюджету також відшкодовуватимуться витрати політичних партій, пов'язані із фінансуванням їхньої передвиборчої агітації під час виборів народних депутатів України.

Органом, який займатиметься адмініструванням процесу розподілу коштів (і, водночас, буде головним розпорядником бюджетних коштів), визначено Міністерство юстиції України, яке на сьогодні вже здійснює реєстрацію політичних партій.

Органом, який уповноважений здійснювати фінансовий контроль за використанням партією бюджетних коштів, визначено Головне контрольно-ревізійне управління України.

Згідно із законом, мають бути внесені відповідні зміни та доповнення до Законів "Про вибори народних депутатів України", "Про політичні партії в Україні", "Про Центральну виборчу комісію" та "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні".

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua