26-12-202312:13

ПриватБанк планує зменшення портфелю проблемних активів

У рамках затвердженої Урядом та НБУ програми скорочення проблемної заборгованості державних банків, Наглядова рада ПриватБанку затвердила рішення щодо організації продажу права вимоги за портфелем безнадійних кредитів.

Згідно з умовами продажу, на початку 2024 року, професійним учасникам ринку буде запропоновано портфель сумою 500 млн грн, який включатиме понад 60 тисяч споживчих кредитів наданих фізичним особам без забезпечення, які були визнані безнадійними та списані за рахунок сформованих резервів. З портфелю для продажу виключені кредити, за якими боржниками є військовослужбовці, мобілізовані та мешканці територій, на яких проводяться активні бойові дії або які є тимчасово окупованими.

«Зменшення витрат державного ПриватБанку на обслуговування безнадійних кредитів сьогодні працює на бюджет держави та всю Україну, оскільки витрати банку на подальше супроводження запропонованого на продаж портфеля з урахуванням судових зборів перевищують очікувану ціну продажу, — відзначає заступник голови правління ПриватБанку з питань управління ризиками Лариса Чернишова. — Мова йде виключно про кредити, класифіковані як «безнадійні». Тобто свого часу банк пропонував цим клієнтам програми реструктуризації, проводив роботу з погашення заборгованості, використовуючи всі інструменти, включаючи примусове стягнення».

Умови продажу є чесними та прозорими — права вимоги за таким портфелем будуть запропоновані на платформі системи електронних торгів Мін’юсту OpenMarket ДП «СЕТАМ» та включатимуть лише тіло кредиту та нараховані відсотки. Продаж боргу буде здійснено шляхом проведення відкритих та прозорих торгів шляхом покрокового зниження початкової (стартової) ціни.

«OpenMarket починає новий етап співпраці з ПриватБанком в частині реалізації продажу проблемних активів. Дякую за довіру Наглядовій раді банку. Це вже четвертий державний банк, який розпочав продаж проблемних кредитів на нашому майданчику, і другий з тих, хто розпочне продаж портфелей проблемної заборгованості беззаставного сегменту», — наголосив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Олександр Мамро.

 

Довідково.

До участі у торгах будуть допущені фінансові компанії, які мають діючу ліцензію на надання коштів у позику та/або послуги з факторингу, та відповідають наступним вимогам Банку:

  • проводять діяльність не менше 3 останніх календарних років і протягом останніх 5 років мали досвід купівлі/отримання прав вимоги за кредитними договорами, які схожі за характеристиками до кредитних договорів у лоті для продажу (портфелі незабезпечених кредитів наданих фізичним особам);
  • мати актуальну ідентифікацію та верифікацію, які необхідні для встановлення ділових відносин з Банком;
  • не бути пов'язаною особою з Банком, іншим учасником (учасниками) процедури проведення електронних торгів, а також минулими керівниками та власниками Банку;
  • не бути пов’язаною особою з резидентами російської федерації/республіки білорусь (у тому числі учасники/кінцеві бенефіціарні власники компанії потенційного покупця);
  • відсутні відомості про потенційного покупця/його учасників/кінцевих бенефіціарних власників та/або службової (посадової) особи, яку уповноважено представляти потенційного покупця під час проведення процедури проведення електронних торгів, в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення та в Єдиному реєстрі боржників;
  • відсутні заходи впливу НБУ за порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність із надання небанківських фінансових послуг, включаючи вимоги щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки);
  • відсутні судові провадження між потенційним покупцем/його учасниками/кінцевими бенефіціарними власниками та Банком;
  • відсутня негативна інформація щодо репутації потенційного покупця/його учасників/кінцевих бенефіціарних власників/пов’язаних з учасником осіб, а саме інформації щодо: фінансування тероризму та відмивання коштів, співпраці з російською федерацією/республікою білорусь, співпраці з санкційними особам або підсанкційними країнами, санкційних обмежень, банкрутства/ліквідації/припинення, судових справ про фіктивність підприємства, заборгованості про сплату податків, наявності не знятої або непогашеної у встановленому законом порядку судимості тощо.

Банк пропонує всім бажаючим прийняти участь у торгах та вже звернутися до Банку з метою перевірки на дотримання визначених критеріїв за електронною поштою help@privatbank.ua.