18-10-200200:00

Проблеми конституційної реформи обговорені сьогодні на Зборах Світового Конгресу українських юристів

Проблеми конституційної реформи в Україні були обговорені сьогодні, 18 жовтня 2002 р., в Києві на VІ Зборах Світового Конгресу українських юристів. В форумі взяли участь відомі політики, представники вищих органів усіх гілок влади, відомі українські правники і науковці, зокрема, Міністр юстиції України Олександр Лавринович, заступник глави Адміністрації Президента України Леонід Підпалов, президент Світового Конгресу українських юристів (СКУЮ) Валерій Євдокимов, віце-президент СКУЮ Микола Оніщук, директор Інституту політології Іван Курас.

З привітанням до учасників Конгресу звернувся Президент України Леонід Кучма, яке було зачитано заступником глави АП Л.Підпаловим. В привітанні Глава держави, зокрема, висловив переконання, що СКУЮ є відомою та авторитетною організацією, яка сприяє поглибленню демократичних реформ в Україні.

Учасники Зборів розглянули сучасний стан політично-правової системи України та перспективи і шляхи її розвитку. Були обговорені ефективність розвитку політично-правової системи України, проблеми конституційної, політичної, адміністративної та соціально-економічної реформ в державі.

Зокрема, в резолюції VІ Зборів Світового Конгресу українських юристів відзначено, що потенціал діючої конституції не реалізований у повній мірі. На думку учасників зборів, в Україні не забезпечено прийняття низки конституційних законів, покликаних утворити необхідну для її ефективного втілення правову інфраструктуру. Не вдалося сформувати систему політично відповідальної влади, що, в свою чергу, призвело до протистояння законодавчої і виконавчої гілок влади, загострення відносин між Президентом, парламентом та урядом країни.

Учасники Конгресу звернули увагу, що здійснення реформ в країні потребує розробки та реалізації основоположного документу – Політичної декларації щодо основних засад внутрішньої та зовнішньої політики України, і на їх основі – державної програми законодавчих робіт на 2002-2006 роки, яка б запровадила системний комплексний підхід у законотворчу діяльність.

Коментуючи підсумки засідання, Міністр юстиції України Олександр Лавринович, зокрема, зазначив, що “подібні зустрічі фахівців у галузі юриспруденції з різних країн світу, під час яких відбувається обмін думками з конкретних проблем, в даному випадку – проблеми Конституційного права, не лише корегують позиції присутніх, але й надають інформацію та аргументацію з конкретної проблематики тим, хто має право приймати рішення на державному рівні.” “Я для себе почув дещо цікаве, і з\'ясував для точки зору окремих людей, які вливають на прийняття рішень в Україні.” – зазначив, зокрема, Міністр юстиції.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua