22-01-200400:00

Протягом 2003 року Міністерство юстиції попередило прийняття більше тисячі незаконних норм

Протягом минулого 2003 року до Мін’юсту України надійшло на державну реєстрацію 1532 нормативно-правових акти центральних органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю. 9 відсотків від загальної кількості поданих актів було повернуто органам, що їх видали, на доопрацювання. 7,9 відсотка актів торік було відмовлено в державній реєстрації. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Загалом, за словами Міністра, торік Міністерством юстиції України було попереджено прийняття 1012 норм, що порушували права громадян, підприємств, виданих з перевищенням компетенції та з іншими порушеннями. Крім того, Мін‘юст України направив лист в Генеральну прокуратуру щодо Київської міської державної адміністрації, яка не усунула порушення законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, що були виявлені у ході перевірки. У грудні 2003 року Прокуратура міста Києва повідомила Міністерство юстиції України про підготовку відповідного подання голові Київської держадміністрації.

Олександр Лавринович зазначив, що найчастіші причини для відмови у державній реєстрації актів – це їх видання з порушенням чинного законодавства. Зокрема, порушення чи обмеження прав, свобод та законних інтересів громадян, підприємств, установ або організацій, покладання на них не передбачених законодавством обов'язків, перевищення компетенції органу, що видав акт, невідповідність законодавству про мови та неузгодженість акту із заінтересованими органами.

Міністр також повідомив, що обласними управліннями юстиції торік було зареєстровано 2025 актів, повернуто на доопрацювання 158 актів (6 відсотків від загальної кількості поданих), відмовлено в державній реєстрації 331 акта (13 відсотків від загальної кількості поданих). попереджено прийняття обласними управліннями юстиції - 343, районними управліннями юстиції – 345 норм, що порушували права громадян, підприємств, виданих з перевищенням компетенції та з іншими порушеннями.

Міністр також зазначив, що за весь період державної реєстрації нормативно-правових актів - з 1993 року - органами юстиції було попереджено прийняття більше 17 тисяч незаконних правових норм.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua