20-04-201816:35

Проведено обговорення щодо відновного правосуддя та його перспектив в Україні

В рамках діяльності Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх при Міністерстві юстиції Програма USAID «Нове правосуддя» провела круглий стіл «Роль суду та громади у впровадженні відновного правосуддя, альтернативних видів покарань та ефективної ресоціалізації».

Експерт програми, професор права Вікторія Пратт, колишня Голова Муніципального суду м. Ньюарк (штат Нью-Джерсі, США) поділилася з учасниками досвідом побудови більш дружньої до дитини системи правосуддя, використовуючи інструменти відновного правосуддя. Зокрема, експерт розказала про молодіжні суди та дисциплінарний процес в школах Ньюарка. Крім того, вона пояснила, які види альтернативних до позбавлення волі покарань застосовують судді міста до неповнолітніх та на які критерії вони спираються при виборі міри покарання, яка б найкраще відповідала інтересам неповнолітнього.

Учасники заходу –  члени Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, представники організацій громадянського суспільства, судді, правники, науковці та українські експерти визначили, якою мірою представлений досвід може бути застосований в Україні. Також вони обговорили ефективність існуючих національних моделей відновного правосуддя та ресоціалізації неповнолітніх і надали рекомендації щодо їх удосконалення.

Презентацію Вікторії Пратт «Молодіжні суди та дисциплінарна відповідальність у школах» можна завантажити за посиланням.

(https://newjustice.org.ua/materials/judge-pratt_youth-court_april_18_2018/)