12-12-200300:00

Публічна політика - найбільш корумпована сфера в Україні

Найбільша в Україні загроза від корупції знаходиться в сфері публічної політики. Україна мусила суттєво змінювати своє виборче законодавство протягом останніх п’яти років з метою створення нормативних умов прозорого фінансування виборчих компаній всіх рівнів, а також суспільного контролю за цим процесом. Про це заявив Міністр юстиції України Олександр Лавринович у промові на Політичній Конференції високого рівня з нагоди підписання Україною та ще близько 100 країнами – членами Організації Об′єднаних Націй першого міжнародного акту у боротьбі з корупційними діяннями - Конвенції ООН проти корупції.

Як повідомлялося, Політична конференція відбулася з 9 по 11 грудня 2003 р. в м.Меріда (Мексиканські сполучені штати). Від імені української держави, у відповідності з Розпорядженням Президента України, Конвенцію ООН проти корупції підписав Міністр юстиції.

У своїй промові Міністр юстиції України констатував важливість вперше задекларованого на міжнародному рівні засадничого принципу Конвенції ООН - щодо повернення активів корупційного походження до країни з якої вони були незаконно вивезені. “Для України це питання актуальне не лише теоретично.” – підкреслив Олександр Лавринович. Він висловив сподівання що до сприяння іншими країнами у повернені в Україну коштів, отриманих в внаслідок корупційних діянь, які “знайшли притулок” в інших державах.

Міністр юстиції України повідомив світову спільноту, що підписаний у листопаді Верховною Радою України закон про державне фінансування політичних партій стане черговим кроком на шляху боротьби з корупційними проявами.

Український Міністр також повідомив, що національне законодавство України вже сьогодні відповідає вимогам Конвенції в частині протидії “відмиванню брудних” грошей, в тому числі корупційного походження. „Протягом останнього року, після внесення України до чорного списку держав, визначених FATF, як такі що не співпрацюють у боротьбі з “відмиванням” коштів, в Україні прийняті та набули чинності всі необхідні закони та підзаконні акти, створено спеціальну структуру фінансового моніторингу.” – наголосив він.

“Україна свідома того, які втрати несуть її громадяни через корупційні прояви в різних складових суспільного життя. Боротьбу з корупцією декларують держави практично усіх типів. Я певен, що крок Організації Об’єднаних Націй для протидії корупції, матиме підтримку суспільств всіх країн.” – зазначив Міністр юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua