01-07-200400:00

Рада Європи визнала суттєвий прогрес щодо виконання рішень судів в Україні

Рада Європи визнає помітний прогрес щодо виконання рішень судів в Україні та відзначає суттєве удосконалення на законодавчому рівні процедури виконання судових рішень. Такі висновки євроекспертів покладено в основу звіту, що був складений за підсумками зустрічі експертів України та Ради Європи з питань реформування системи державної виконавчої служби в Україні, що відбулася минулого тижня у Страcбурзі.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, зустріч експертів організовано в рамках Спільної програми співробітництва між Європейською Комісією та Радою Європи для України. Метою візиту було обговорення оціночної доповіді експертів Ради Європи щодо розвитку виконання судових рішень в Україні, яку було складено за підсумками візиту європейських експертів до України у грудні 2003 року.

“В результаті червневих консультацій у Страсбурзі Рада Європи змінила акценти своїх висновків. Відбувся перехід від переважної констатації проблем до пропозицій щодо подальшого вивчення та удосконалення процедури виконання судових рішень в Україні.» – підкреслив Міністр

Зокрема, під час консультацій, українська та європейська сторона визначили як таке, що потребує подальшого розвитку, питання підвищення статусу та повноважень державного виконавця. Відзначена необхідність удосконалення окремих процедур виконавчого провадження - щодо заставленого майна боржника та майна боржника, що находиться у податковій заставі. А також щодо узгодження процедури виконавчого провадження з процедурою банкрутства боржника, зокрема щодо можливості участі державного виконавця у процедурі банкрутства.

За підсумками зустрічі також досягнуто домовленостей про участь представників Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України у багатосторонній конференції з питань виконання судових рішень, що проводитиметься Європейським навчальним центром. А також щодо взаємного обміну досвідом з аналогічними структурами країн Європи.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua