24-02-200300:00

Реформування кримінального та кримінально-процесуального законодавства України обговорено експертами Ради Європи та Міністерства юстиції України

Питання реформування кримінального та кримінально-процесуального законодавства України обговорено експертами Ради Європи та представниками Міністерства юстиції України 24 лютого 2003 року. Зустріч відбулася в рамках Програми співробітництва України з Радою Європи. Метою проведення зустрічі було обговорення результатів правової експертизи Кримінального кодексу України та проекту Кримінально-процесуального кодексу України, здійсненої експертами Ради Європи, на відповідність європейським нормам і стандартам.

З українського боку в обговоренні взяли участь представники Міністерства юстиції України, Верховного Суду України, Верховної Ради України, Служби безпеки України, а також науковці у галузі кримінальнального законодавства Київського національного університету ім.Т.Шевченка, Національної юридичної академії України ім.Я.Мудрого (м.Харків), та Національної академії внутрішніх справ України. З боку Ради Європи у зустрічі участь взяли колишній голова Адміністрації тюремних закладів та закладів апробації Швейцарії Норман Бішоп, член Комісії Перегляду Кримінальних Справ Леонард Лей, радника Уряду Міністерства внутрішніх справ Словенії Драго Коши.

Як заявив під час робочої зустрічі заступник Державного секретаря Міністерства юстиції України Олександр Пасенюк, Кримінально-процесуальний Кодекс України в основному відповідає міжнародним стандартам у галузі прав людини. Члени Ради Європи погодилися з цією думкою, зокрема з тим, що Кодекс відповідає Європейськім конвенціям про Екстрадицію, Взаємну допомогу по кримінальним справам, та Передачу ув\'язнених.

У той же час, за словами колишнього голови Адміністрації тюремних закладів та закладів апробації Швейцарії Нормана Бішопа, деякі питання виникають, зокрема, щодо положення про покарання в частині санкцій, не пов\'язаних з позбавленням волі. На думку Нормана Бішопа, українське законодавство не дає чіткого врегулювання цього питання.

Леонард Лей член Комісії Перегляду Кримінальних Справ повідомив представників Мін\'юсту про низку зауважень по деякім статтям, які стосуються захисту прав підозрюваних до початку та під час попереднього розслідування, контролю за використанням устроїв спостереження. На його думку, в українському законодавстві відсутні положення стосовно прав на оскарження до присяжних, також не врегульовані питання про політичні правопорушення.

На думку словенського експерта Драго Коши, українське законодавство містить вдалі положення по проблемам організованої злочинності та відмивання грошей. У той же час, на його думку, положення, які стосуються проблем корупції, потребують подальшої розробки. Драго Кош зауважив, що він не очікує безумовного прийняття внесених ним зауважень та загальних пропозицій. "Лише сама держава має вирішувати, які зауваження та пропозиції взяти на озброєння, адже вона має власних експертів, які володіють відповідними знаннями та необхідним досвідом в галузі боротьби із злочинністю. Це дослідження є лише спробою допомогти як місцевим експертам, так і державі в цілому" - сказав Драго Кош.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua