14-02-200300:00

Система власності на нерухомість обговорена місією Світового банку та Міністром юстиції України

Питання, пов\'язані зі створенням реєстраційної системи прав власності на землю та нерухомість, були обговорені сьогодні, 14 лютого 2003 року, в Міністерстві юстиції під час зустрічі Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з членами місії Світового Банку. До складу місії, яка в рамках візиту директора Світового Банку Луки Барбоне з 10 по 14 лютого 2003 р. розглядає питання створення в Україні єдиної системи реєстрації прав власності на нерухоме майно та землю з метою підготовки відповідних інвестиційних проектів Світового банку, увійшли керівник сектору екологічного розвитку Джозеф Голдберг, керівник програми аграрного сектору Йєн Шукер, виконуючий обов\'язки Голови представництва Світового банку в Україні Олександр Каліберда. Зустріч стала продовженням дискусії з технічних та юридичних питань реєстраційної системи, які були порушені 6 лютого 2003 року під час зустрічі Міністра юстиції Олександра Лавриновича з директором Світового Банку Луки Барбоне.

У ході зустрічі керівник сектору екологічного розвитку Джозеф Голдберг повідомив українського міністра, що Світовий банк вважає за доцільне поєднання функцій реєстрації прав власності на нерухомість та системи кадастру в єдину систему, яка б забезбпечувала одночасний облік будівель і земель. "Світовий банк уже повідомляв, що готовий надати Україні фінансування тільки за умови введення єдиної системи. Наша позиція залишається незмінною" - заявив пан Годберг.

Одночасно він відмітив, що 13 лютого 2003 року місія Світового банку ознайомилася з роботою Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, на яке покладені функції ведення Реєстру нерухомості, і відмітила "набагато вищий рівень роботи, у порівнянні з іншими відомствами, які займаються питаннями нерухомості в Україні". Пан Голдберг також висловив думку про необхідність підпорядкування Бюро технічної інфентаризації не органам місцевого самоврядування, а єдиному загальнодержавному органу.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua