01-11-201912:57

Систему збору даних щодо неповнолітніх у контакті із законом буде покращено

У Міністерстві юстиції відбулась нарада представників уповноважених органів, які здійснюють збір адміністративних даних щодо неповнолітніх.

На початку заходу експерт Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Ольга Кидисюк презентувала результати дослідження системи збору даних щодо дітей, які перебувають в контакті із законом, та озвучила проблеми, які були виявлені в ході дослідження.

Серед них:

  • Відсутність централізованої системи збору таких даних.
  • Відмінність національних та міжнародних стандартів статистичного дослідження.
  • Недосконалість системи збору відомостей про особу правопорушника.
  • Незабезпечення відкритості та доступності статистичної звітності.

Учасники заходу погодились з наявними проблемами.

Так, представниця Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Коряченкова Анастасія  підкреслила, що діюча система збору даних не може задовольнити сучасні запити суспільства.

За результатами обговорення було визначено ряд необхідних змін, що мають бути впровадженні для покращення системи збору адміністративних даних щодо неповнолітніх у контакті із законом.

Представники Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції запропонували розробити Концепцію реформування національної системи збору даних та приведення її до міжнародних стандартів.

Однією з новацій цієї Концепціє має стати створення єдиної системи збору ювенальної статистики, де б узагальнювалась інформація від різних органів влади.

Радник Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Інна Юрина відмітила, що розробка такої бази даних є актуальною та передбачена законопроектом «Про правосуддя щодо дітей».

Захід відбувся за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ГО «Платформа прав людини».