07-10-200200:00

Спільна робоча група Мін\'юсту та Держмитслужби розробить пропозиції про зміни до законодавства щодо оцінки вартості конфіскованого майна

Пропозиції про зміни до нормативно-правових актів, що регулюють процес оцінки та реалізації конфіскованого майна, вилученого митними органами, розробить спільна Робоча група, яка буде створена по результатах розширеного засідання колегій Міністерства юстиції України та Державної митної служби України. Про це повідомив голова Державної митної служби України Микола Каленський на прес-конференції по закінченню засідання. За словами Голови Держмитслужби, робоча група проаналізує чинне законодавство з урахуванням проблем, обговорених на засіданні, і запропонує Уряду внести зміни в законодавство, що регулює це коло проблем.

Як було відмічено на засіданні, існуючий стан виконання судових рішень щодо конфіскації та реалізації вилученого митними органами майна "не може задовольнити ні Міністерство юстиції України, ні Державну митну службу України, а ні державу в цілому". Зокрема, Міністр юстиції України Олександр Лавринович назвав "жалюгідними" результати надходжень до Державного бюджету від реалізації конфіскованого майна, вилученого митними органами. Міністр констатував, що виконання спільного Наказу Міністерства юстиції України та Державної митної служби України "Про затвердження Порядку передачі митними органами майна, конфіскованого за рішеннями судів, органам державної виконавчої служби", виданого у липні цього року, "трохи покращило ситуацію".

Серед чинників, які призводять до проблем з виконанням рішень судів щодо конфіскації майна, вилученого митними органами, на засіданні було названо відсутність єдиного підходу до оцінки обліку і проходження вилученого митними органами та конфіскованого за рішеннями судів майна. Зокрема, в ході засідання Міністр юстиції висловив думку про необхідність вивчити можливість розробки уніфікованої методики оцінки конфіскованого майна, вилученого митними органами. "Не треба витрачати бюджетні кошти на дві окремих оцінки, які на сьогодні проводять експерти на замовлення виконавчої служби Мін\'юсту та спеціалісти митних органів. Окрім фінансових затрат, така методика оцінки не є ефективною, оскільки призводить до розбіжностей між оцінкою конфіскованого майна при вилученні митними органами та оцінкою, яка здійснюється в процесі виконавчого провадження" - заявив Міністр юстиції.

Ще одна з проблем, які було обговорено на спільному засіданні, стосувалася реалізації конфіскованих автотранспортних засобів. Як було відмічено заступником Державного секретаря Міністерства юстиції України Миколою Шупенею, з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки автомобілебудівної промисловості України", продаж автомобілів ввезених в Україну і конфіскованих здійснюється з нарахуванням податків та зборів, що справляються при імпорті автомобілів відповідно до закону, в результаті чого вартість такого автотранспорту значно перевищує ринкову. Крім того, зазначив він, значна кількість транспортних засобів, конфіскованих за порушення митного законодавства, передається на зберігання боржнику, в результаті під час виконання окремих рішень суду державним виконавцям складно встановити місце знаходження конфіскованого майна, оскільки за постановою суду місцем зберіганням цього майна є склад митниці, а на справді майно зберігається у боржників.

Коментуючи прес-службі Мін\'юсту результати спільного засідання колегій Міністерства юстиції та Державної митної служби, Міністр юстиції Олександр Лавринович наголосив на важливості подібних заходів, оскільки вони необхідні "для напрацювання загальних рішень та координації взаємодії двох відомств".

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua