24-01-202409:00

Справа про поновлення на посаді державної служби України екс-чиновниці, що за даними СБУ добровільно отримала паспорт рф: Міністерство юстиції просить Вищу раду правосуддя притягнути до дисциплінарної відповідальності колегію суддів Верховного Суду

Історія питання

9 січня 2024 року, колегія суддів Касаційного адміністративного суду ВС у складі судді-доповідача Андрія Жука, суддів Наталії Мартинюк та Жанни Мельник-Томенко скасувала Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду про законність звільнення громадянки рф з посади державної служби (текст Постанови — за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/116186716).

Більше інформації тут: http://surl.li/ppexj.

Суть скарги до ВРП

Міністерство юстиції вважає, що під час судового розгляду та ухвалення рішення у вказаній справі колегією суддів знівельовано основоположними принципами адміністративного судочинства.

Зокрема:

  1. Не забезпечено гласність і відкритість судового процесу, засади рівності всіх учасників перед законом та не дотримано питання державного інтересу.
  2. Не зазначено в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів сторін щодо суті спору.
  3. Проігноровано загальновідомі факти щодо відсутності реальних та можливих способів реалізації судами звернення із судовим дорученням про надання інформації до компетентних органів рф щодо наявності громадянства росії у громадянки України.
  4. Не надано жодної оцінки листа СБУ, який є належним доказом набуття та існування у екс-посадовиці громадянства російської федерації. В той же час можливість встановлення факту набуття іноземного громадянства Службою безпеки України передбачена нормами Закону України «Про Службу безпеки України» та Закону України «Про контррозвідувальну діяльність».

Міністерство юстиції додатково повідомить про дату та час повторного розгляду справи у Шостому апеляційному адміністративному суді.