19-07-201712:30

Створюється робоча група з питань відновного правосуддя щодо дітей

14 липня 2017 року Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх (далі – Міжвідомча координаційна рада) було проведено презентацію пропозицій змін до законодавства України з питань впровадження відновного правосуддя для неповнолітніх. Відповідні напрацювання були розроблені за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні представником громадської організації «Фундація DeJuRe», д.ю.н. Малишевим Борисом Володимировичем.

Під час експертного обговорення учасниками заходу було здійснено детальний аналіз пропозицій, висвітлено власні зауваження та рекомендації, а також виділено ключові питання, які потребують спільного вирішення та обговорення. Серед них:

  1. Визначення «платформи», на базі якої медіатором може реалізовуватися процес «програми ювенального примирення».
  1. Впровадження змін до законодавства України шляхом застосування бланкетних норм (з урахуванням проекту Закону «Про медіацію», що був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні) або ж формування законодавчих пропозицій виключно шляхом внесення відповідних змін до чинних законодавчих актів України.

За результатами зустрічі було підтримано позицію про необхідність створення Міжвідомчою координаційною радою відповідної робочої групи.  Її офіційна назва: «робоча група з питань вивчення необхідності запровадження спеціальних умов застосування програм примирення у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх в  Україні».

До її складу увійдуть делеговані представники членів Міжвідомчої координаційної ради. Крім того, для забезпечення високого рівня результативності роботи запрошуються представники інших органів державної влади, судової системи, експерти, науковці, громадські активісти, які зацікавлені у розвитку сфери кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, та мають відповідний професійний досвід.

Строк подачі заявок – до 26 липня 2017 року (включно) (у випадку отримання більше 10 заявок, буде проведено конкурсний відбір). У офіційних зверненнях до Міжвідомчої координаційної ради просимо зазначати: назву організації, ПІБ делегованого представника, його посаду, контакти (номер телефону та e-mail).

Інформацію слід надсилати за наступними контактами:
к.ю.н. Старосольська Соломія Петрівна, радник Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх (тел. роб.: (044) 271 15 66; e-mail: starosolska.solomiya@gmail.com).