05-02-200400:00

Судді - члени Вищої Ради юстиції стали на захист судді порушника

Вища рада юстиції в середу на своєму засіданні розглянула подання Міністра юстиції України Олександра Лавриновича про притягнення до відповідальності за свідомо неправове рішення судді Подільського районного суду м.Києва Юлії Зарицької. Як повідомив Міністр юстиції, за подання проголосували всі наявні члени Вищої Ради юстиції, один член Ради утримався. Проти проголосували всі члени Вищої Ради юстиції, які представляють суддівский корпус – судді Вищого господарського суду та Верховного суду України.

„Вчорашнє засідання ВРЮ є наочною ілюстрацією того, як працює корпоративна солідарність суддівського корпусу в покритті дисциплінарних проступків суддів” – наголосив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Міністр повідомив, що суддя Подільського суду Юлія Зарицька взяла до провадження справу, що не була компетенцією цивільного суду – щодо фірм-імпортерів газу, які у порушення чинного законодавства та відповідного тлумачення Конституційного Суду України імпортували в Україну газ без сплати необхідних податків та платежів. Після ухвалення неправового рішення, яке зобов‘язувало митницю оформити угоду без сплати фірмами-відповідачами необхідних платежів, суддя також переховувала скаргу позивачів.

„Неправомірне судове рішення було скасоване. Проте, суддю-порушника, через якого державний бюджет зазнав чималих збитків, так і не покарано, оскільки судді – члени Вищої Ради юстиції, стали на її захист”, – підкреслив Міністр юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua