02-08-201810:14

Світлана Глущенко: 250 млн грн боргів стягнуто на користь українських працівників з недобросовісних роботодавців з початку року

За 7 місяців цього року органами державної виконавчої служби стягнуто з недобросовісних роботодавців понад 248,5 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

«Ми розуміємо, що  заробітна плата для українців часто є єдиним джерелом доходів сім’ї. Саме тому забезпечення виконання судових рішень про примусове стягнення заробітної плати є такою важливою, а з огляду на рівень заборгованості по виплаті заробітних плат – нагальною справою, якій Міністерство юстиції приділяє велику увагу. З початку року нам вдалося погасити майже 250 млн грн заборгованості, завдяки чому 19 тисяч працівників нарешті отримали зароблені ними кошти», - підкреслила Світлана Глущенко.

Заступник Міністра нагадала, що з 2 квітня стартувала кампанія зі стягнення заборгованості по зарплаті: було створено регіональні штаби та мобільні виконавчі групи Мін'юсту, оприлюднено антирейтинги підприємств-боржників у всіх регіонах, розроблено технологічну картку для державних виконавців щодо роботи з боржниками, які перебувають у процедурі банкрутства.

«В результаті за 4 місяці роботи регіональних штабів зі стягнення заборгованості по зарплаті органами державної виконавчої служби стягнуто з недобросовісних роботодавців 153 млн грн на користь 11,2 тисяч працівників.

Вона додала, що з початку дії кампанії деякі підприємства встигли погасити мільйонні борги перед своїми працівниками. Наприклад, ПрАТ «Рівнеазот» погасило заборгованість на 15,9 млн грн. на користь 706 працівників, КП «Підприємство комунальної власності» сплатило 14,6 млн грн. на користь 368 працівників, ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» - 12,6 млн грн на користь 501 працівника.

«Серед зовсім нещодавніх прикладів успішних кейсів в роботі державної виконавчої служби щодо ліквідації заборгованості по заробітній платі – сплата підприємством 5,5 млн грн на користь 1 140 працівників у Дніпропетровській області. А в Запоріжжі для ліквідації заборгованості одного з підприємствдержавною виконавчою службою було передано на реалізацію 14 транспортних засобів цього підприємства і на сьогодні вже реалізовано  3 транспортні засоби на суму понад 353 тис. грн, а кошти, отримані від реалізації майна, направлені на погашення заборгованості із заробітної плати», - зазначила Світлана Глущенко.

Вона також повідомила, що на даний момент до ТОП-3 боржників належать Харківське державне авіаційне виробниче підприємство із сумою заборгованості 74 млн грн, ПАТ «Футбольний клуб «Металіст» із заборгованістю понад 47 млн грн та ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара» із заборгованістю 25,1 млн грн.