26-03-201809:58

Світлана Глущенко: Боржників з виплати аліментів суди направляють на виконання суспільно-корисних робіт

У різних регіонах України злісних боржників з виплати аліментів суди визнають винними у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 1831 КУпАП, та накладають адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно-корисних робіт. Про це повідомила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

За словами заступника Міністра, Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», більш відомим в народі, як закон #ЧужихДітейНебуває#, що набув чинності 6 лютого цього року, визначено нові способи притягнення до відповідальності боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад за 6 місяців. Зокрема, документ передбачає нове адміністративне стягнення для неплатника аліментів ‒ виконання суспільно-корисних робіт тривалістю від 120 до 240 годин.

Наразі органами державної виконавчої служби направлено до суду 6 434 протоколи про адміністративне правопорушення і судами у Київській, Рівненській, Вінницькій, Житомирській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Харківській та інших областях вже винесено 123 рішення про притягнення злісних неплатників аліментів до адміністративної відповідальності у вигляді виконання боржниками суспільно-корисних робіт.

Приймаючи вищезазначені рішення, судді виходять з того, що адміністративне правопорушення, передбачене статтею 1831 КУпАП,  є триваючим.

Таким чином, у випадку, якщо на момент набрання чинності Законом у особи наявна заборгованість за несплату аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, то така особа після набрання чинності Законом має вжити необхідні заходи щодо погашення такої заборгованості. У разі невжиття цих заходів така особа має нести адміністративну відповідальність відповідно до
статті 1831 КУпАП.

«Ми бачимо, що Закон діє, що судді, приймаючи рішення у цих справах, керуються принципом верховенства права, у результаті чого злісні неплатники аліментів притягуються до адміністративної відповідальності та примусово йдуть працювати. Зароблені ними кошти направляються на погашення заборгованості перед власними дітьми. Тож запровадження такого виду відповідальності є безперечно позитивною і ефективною новелою» ‒ резюмувала Світлана Глущенко.