21-02-201813:55

Світлана Глущенко: Діяльність мобільних груп з ліквідації заборгованості по оплаті аліментів дала перші результати

Боротьба з неплатниками аліментів – один з пріоритетів діяльності Міністерства юстиції України. Розроблений відомством закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», більш відомий як закон #ЧужихДітейНеБуває, вже діє. Більше того, вже розпочали діяльність мобільні групи з ліквідації заборгованості по оплаті аліментів. Про це повідомила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко  в ефірі телеканалу «ICTV».

За її словами, мобільні групи направлені на оперативне виконання вимог зазначеного закону, надають і методичну допомогу, перевіряють виконавчі провадження в органах ДВС. Вони контролюють роботу державних виконавців та проводять регулярну перевірку стану виконання рішень зі стягнення аліментів з недобросовісних боржників.

«Крім того, ці мобільні групи у разі необхідності виїжджають безпосередньо до місця проживання того чи іншого боржника і вже під їх контролем вчиняються відповідні виконавчі дії, пов’язані з описом або арештом певного майна», - уточнила Світлана Глущенко.

Вона наголосила, що діяльність цих груп вже дала перші результати «Нами помічена наступна тенденція. Боржники почали самостійно ініціювати налагодження комунікацій зі своїми колишніми дружинами або чоловіками, погашаючи існуючі заборгованості. Більше того, з’являються випадки, коли заборгованість не просто повністю погашалась, але стягувачі забирали документи з органів державної виконавчої служби. У Київській області зареєстровано 210 таких випадків», - зазначила  заступник Міністра.

 

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/syujet-telekanalu-ictv-zastupnik-ministra-yustitsii-svitlana-gluschenko-schodo-dii-novogo-zakonu-chujihditeynebuvae