15-05-201809:36

Світлана Глущенко: мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментах проведуть контрольні перевірки у ряді областей України

Мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментах з контрольними перевірками рушили по Україні. З 14 травня представники Міністерства юстиції України контрольні перевірки проведуть в Тернопільській, Херсонській, Волинській, Закарпатській та Запорізькій областях. З 21 травня мобільні групи працюватимуть у Харківській, Чернівецькій, Полтавській, Миколаївській, Чернігівській областях та в м. Києві. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко.

Вона також зазначила, що з початку дії Закону #ЧужихДітейНеБуває обсяг стягнених коштів з боржників аліментів збільшився в декілька разів. Так, в деяких регіонах сума сплати заборгованості з виплати аліментів зросла у понад 15 разів. Так, в Луганській області державним виконавцям вдалося стягнути більше 20 млн грн аліментів, що в 15,5 разів більше, ніж до початку дії Закону. У Миколаївський – 33,5 млн грн (в 10 разів більше), у Рівненській – майже 30 млн. грн (в 6 разів більше).

Лідерами зі стягнення боргів зі сплати аліментів після початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває є:

- Дніпропетровська область із сумою стягнення 152,1 млн грн;

- Одеська область – 103,6 млн грн;

- Полтавська область - 73,6 млн грн.

«Такі показники свідчать, що Закон працює і започатковані ним нововведення є дієвим мотиватором для недобросовісних батьків сплачувати аліменти на дитину. Водночас, Міністерство продовжуватиме кампанію з посилення відповідальності за несплату аліментів. Зокрема, найближчим часом Верховною Радою буде прийнято другий пакет законодавчих новацій, які передбачають ще більше посилення тиску на неплатників аліментів», - наголосила Світлана Глущенко.