22-08-201812:24

Світлана Глущенко з робочим візитом відвідала Полтавщину

Заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко з одноденним робочим візитом відвідала Полтавську область, де взяла участь у круглому столі «Захист права дитини через реалізацію заходів, передбачених законами #ЧужихДітейНеБуває» за участі керівників головних територіальних управлінь юстиції та керівників управлінь ДВС у Полтавській, Волинській, Харківській та Кіровоградських областях.

«Міністерство юстиції приділяє велику увагу захисту прав дітей і працює над вдосконаленням законодавства у цій сфері. Перший закон #ЧужихДітейНеБуває показав реальний результат: станом на сьогодні ми уже стягнули 2,6 млрд грн аліментів, це більше, ніж за весь минулий рік, коли було стягнено 2,4 млрд грн», - зазначила Світлана Глущенко.

Вона додала, що Міністерство юстиції пішло далі і розробило другий пакет законів, які вступлять в силу уже 29 серпня.

«Це не просто ініціативи, які посилюють відповідальність неплатників аліментів, це комплексні закони, які створюють економічні передумови для подальшого вдосконалення механізму забезпечення конституційного права дітей на достатній рівень життя та покращення їх матеріального стану. Крім цього, нове законодавство спрямоване на розвиток інституту відповідального батьківства та підтримку тих батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов‘язок», - зауважила заступник Міністра.

Світлана Глущенко нагадала, що серед новел даного пакету законів збільшення мінімального розміру аліментів, накладення додаткових штрафів на суму боргу по аліментах, спрощення процедури виїзду за кордон з тим із батьків, з ким проживає дитина, вдосконалення порядку побачень з дитиною того з батьків, хто з нею не проживає, обмеження щодо перебування боржників на державній службі, кримінальна відповідальність за ухилення від суспільно корисних робіт у вигляді позбавлення волі до 2 років, податкові пільги для сумлінних батьків, які витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні секції і духовний розвиток дитини та низка інших новацій.

Під час круглого столу заступник Міністра обговорила з колегами механізми реалізації встановлених законом норм, питання притягнення боржника до адміністративної відповідальності за несплату аліментів у вигляді суспільно корисних робіт з органами пенітенціарної служби та місцевого самоврядування, а також напрацювали пропозиції щодо подальшого удосконалення порядку стягнення аліментів.

«Ми повинні змінювати підходи до роботи, провести чергову інвентаризацію виконавчих проваджень, забезпечити чіткий контроль за дотриманням строків видачі довідок про наявність заборгованості зі сплати аліментів. Працюємо для громадян щоденно і організовуємо безперебійний робочий процес», - наголосила Світлана Глущенко.

Під час візиту до Полтавської області заступник Міністра також взяла участь у відкритті цьогорічного Сорочинського ярмарку у селі Великі Сорочинці.

«Це дуже колоритний і цікавий захід з багатою історією. Я глибоко переконана, що лише вивчаючи свою історію, фольклор, підтримуючи наші українські традиції ми зможемо зберегти українську культуру і рухатися до процвітання нашої країни», - зауважила Світлана Глущенко.

Під час ярмарку команда Міністерства юстиції провела роз'яснювальну роботу з приводу другого пакету законодавчих ініціатив #ЧужижДітейНеБуває та у рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розповідала гостям заходу про їхні права.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/vidkrittya-sorochinskogo-yarmarku-poltavska-oblast-21-serpnya-2018-roku