31-01-200400:00

У березні експерти Мін‘юсту Фінляндії приїдуть в Україну обмінюватися досвідом

У березні 2004 р. планується візит в Україну делегації експертів Міністерства юстиції Фінляндії для обміну досвідом. Про це повідомила Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні Лаура Рейніля заступнику Міністра юстиції України Василю Мармазову у ході зустрічі, що відбулася 30 січня в Міністерстві юстиції України. Лаура Рейніля поінформувала заступника міністра юстиції України, що делегація фінських експертів була б зацікавлена зустрітися з колегами українського Мін‘юсту, а також звернулася з проханням розглянути можливість залучення до цієї зустрічі експертів Генеральної прокуратури України.

Фінські юристи мають намір обговорити з українськими колегами питання в галузі судових експертиз з питань цифрової техніки та з комп’ютерної техніки. Будуть також підняті питання адаптації національного законодавства до норм та стандартів ЄС та удосконалення нормотворчого процесу. Планується обмін досвідом щодо ведення державних реєстрів у Фінляндії.

Наміри щодо співпраці між Міністерствами юстиції України та Фінляндії у цих галузях були задекларовані під час зустрічі Міністрів юстиції обох країн на 25-ій Конференції європейських міністрів юстиції в жовтні 2003 року у м.Софія. У ході зустрічі з Послом Фінляндії заступник міністра юстиції України Василь Мармазов підтвердив, що досвід Фінляндії з зазначених питань є дуже важливим для України.

У ході зустрічі Василь Мармазов та Лаура Рейніля обговорили також можливість співробітництва з правових питань на багатосторонньому рівні, зокрема, з країнами Балтії та Польщі. З цього приводу, В.Мармазов повідомив фінського Посла про підготовку до проведення в Києві міжнародного семінару з питань нормопроектування та адаптації на реалізацію багатостороннього Меморандуму про співробітництво між Міністерствами юстиції України, Литовської Республіки, Латвійської Республіки, Естонської Республіки та Польщі. Сторони погодились, що ці моменти щодо співпраці можуть бути додатковим предметом обговорення під час візиту фінських експертів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua