13-07-202116:20

У будівлі Кабінету Міністрів України відкрито виставку з історії української дипломатії

13 липня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов взяв участь у відкритті документальних виставок «Українська дипломатія 1917 – 1924 рр.: зародження національних традицій» та «Іноземні дипломатичні представництва в Києві в 1917 -1919 рр.: початок міждержавних відносин» у приміщенні Кабінету Міністрів України.

В експозиції виставки представлені, зокрема документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, а також Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву міста Києва, Наукової бібліотеки імені О. Ольжича та Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського й архіву Українського вільного університету в Мюнхені. Частина документів була надана закордонними дипломатичними установами України та зарубіжними архівами окремих країн, зокрема, архівами МЗС Фінляндії та Румунії.

Відкриваючи експозицію виставки, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов підкреслив значущість таких заходів, що дають можливість ознайомитися з історією української дипломатичної та консульської служби, а також з періодами становлення зовнішньополітичного відомства України.

В межах церемонії відкриття виставки керівник Укрдержархіву Анатолій Хромов зосередив увагу присутніх на важливості архівної спадщини, наголосив на створенні умов доступу та відкритості архівів і закликав до подальшої ефективної співпраці.

Із вітальною промовою виступив також заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, зазначивши, що матеріали виставки є документальним свідченням етапів виходу нашої держави на світову міжнародну арену.

Автор ідеї виставки - професор, голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш - у своєму виступі подякувала учасникам, архівам та Державній архівній службі України за плідну співпрацю.