06-05-202409:55

У Черкасах відкрили центр допомоги дітям, які постраждали від насильства

4 травня 2024 року в Черкасах відбулось відкриття центру Барнахус. Це вже 12-й центр захисту соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства за моделлю Барнахус, що у перекладі з ісландської мови означає «будинок для дітей». Він являє собою більше, ніж просто фізичний простір — будинок втілює в собі цілісний підхід до захисту та добробуту дітей. У його стінах працюють представники міждисциплінарної команди, до складу якої входять соціальні та медичні працівники, правоохоронці та експерти, а також психологи, які співпрацюють, щоб надати всебічну підтримку дітям, які зазнали насильства, жорстокого поводження чи травми.

Створення центру в Черкасах стало можливим завдяки ініціативі міської влади.

 «У нашому спільному прагненні забезпечити благополуччя кожної дитини роль місцевої влади у створенні центрів «Барнахус» неможливо переоцінити. Хотілося б відзначити ключове значення співпраці між місцевими органами влади та зацікавленими сторонами у створенні цих життєво важливих центрів для дітей, які потребують допомоги», — підкреслив заступник Міністра юстиції України, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук.

У відкритті також взяли участь Анатолій Бондаренко, голова міста Черкаси, Ван Чі Пхам, керівниця проєктів захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Олександр Шамрай, заступник голови Черкаської обласної військової адміністрації, Галина Скіпальська, виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», національні та місцеві партнери — учасники проєкту.

Проєкт «Впровадження моделі «Барнахус» для захисту дітей-постраждалих від насильства», ініційований Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх, імплементується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Для довідки:

Центр захисту соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель «Барнахус») надає комплексну соціальну, психологічну, правничу, медичну й інші види допомоги та послуги дітям — потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних із насильством. Діяльність Центру спрямовується на дітей віком до 18 років.

Протягом останніх декількох років МКР активно працює над впровадженням в Україні моделі «Барнахус», і зараз, під час війни, цей процес набув особливого значення. Діяльність Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх підтримується UNICEF Ukraine.