11-06-201814:05

У Львові Міністр юстиції відкрив «OpenSpace» – сучасний РАЦС європейського рівня

Сьогодні у Львові відбулося урочисте відкриття центру з надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) європейського зразка – «OpenSpace».

«Мін’юст продовжує запроваджувати послуги європейського стандарту в усіх сферах роботи відомства. «OpenSpace» надає громадянам максимально прозорі швидкі й доступні сервіси. Львів є одним з лідерів у цьому напрямку. Адже лише минулого року ми створили перший такий центр у Києві. Минулого місяця до цього проекту приєдналася Одеса. І вже сьогодні у Львові ми відкриваємо сучасний центр надання сервісів Міністерства юстиції у сфері реєстрації актів цивільного стану», - наголосив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, у нових центрах громадяни можуть без черг та зайвої бюрократії отримати якісні послуги європейського рівня. 

«Тут ми зібрали найбільш популярні серед наших громадян послуги: реєстрацію народження дитини, зміну імені, подачу документів для одруження, отримання копій документів. Загалом 12 послуг, більшість з яких можна отримати усього за кілька хвилин», - підкреслив очільник Мін’юсту.

Він зауважив, що даний проект розвиватиметься й далі. Незабаром такого рівня сервіс буде доступний українцям в усіх регіонах. Найближчим часом «OpenSpace» мають з’явитися у Вінниці, Ужгороді, Сумах та Херсоні.

За словами Міністра юстиції, робота РАЦСів нового формату буде постійно перевірятися так званими "таємними покупцями", аби точно знати, що жителі країни отримують найкращі послуги.

Очільник Мін’юсту привітав Ірину Луценко, яка також брала участь у відкритті центру, з 30-річчям подружнього життя та вручив символічний подарунок – копію свідоцтва про шлюб.

«У той час, коли пані Ірина  реєструвала свій шлюб, видавалося одне свідоцтво. Зараз Міністерство юстиції видає дві копії документу: одне – чоловікові, а друге – дружині, щоб забезпечити рівність прав подружжя. Тому сьогодні я видав свідоцтво про шлюб Ірині Луценко. Отримання цього документа зайняло усього кілька хвилин. Тож закликаю усіх українців користуватися нашими сучасними сервісами. Кохайтеся, одружуйтеся, народжуйте дітей – а про папери подбає Мін’юст», - наголосив Павло Петренко.

За словами народного депутата Ірини Луценко, громадяни від самого першого моменту свого життя мають відчувати, що українська держава піклується про них і захищає їхні права.

«Я вітаю Міністерство юстиції з тим, що такий «OpenSpace» відкрився і у Львові. Громадяни України, отримуючи такі швидкі й зручні послуги, більше не будуть вагатися і робитимуть все для того, щоб нас в Україні знову було 50 мільйонів», - заявила Ірина Луценко.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка переконаний, що відкриття таких центрів – добрий знак для всієї України.

«Відкриття такого центру у Львові серед перших в Україні говорить про те, що всі модерні технології, всі найкращі практики, які дають людям можливість відчути себе вільними в нашій країні й забути про бюрократичні перешкоди, запроваджуються саме у нас», - підкреслив він.

За словами Львівського міського голови Андрія Садового, у кожному районі Львова працюють центри надання адміністративних послуг.

«Якісні послуги, які ми з вами сьогодні побачили, з часом будуть поширюватися на органи місцевого самоврядування. Ми готові до такого розширення і надання громадянам якісних послуг за єдиним стандартом», - зауважив він.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/ministr-yustitsii-pavlo-petrenko-z-robochim-vizitom-u-lvovi-lviv-11-chervnya-2018-roku

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/u-lvovi-pavlo-petrenko-vidkriv-openspace-suchasniy-ratss-evropeyskogo-rivnya