07-02-202418:24

У Мін’юсті відбулася зустріч зі Спеціальним представником Головування ОБСЄ – Координатором проєктів ОБСЄ в Україні

Міністр юстиції України Денис Малюська, заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра та Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко провели зустріч зі Спеціальним представником Головування ОБСЄ – Координатором проєктів ОБСЄ в Україні, Послом Марцелем Пешко та керівницею проєктного відділу Демократизації, належного урядування, верховенства права та прав людини ОБСЄ Наталією Ступницькою.

Протягом зустрічі сторони обговорили напрями подальшої співпраці Мін’юсту та ОБСЄ з метою покращення ефективності роботи відомства у таких сферах, як покращення функціонування системи надання безоплатної правничої допомоги, забезпечення доступності правосуддя для населення та виконання рішень ЄСПЛ, ухвалених у справах проти України в умовах війни. Денис Малюська відзначив важливість підтримки з боку ОБСЄ у реалізації проєктів з метою приведення української практики у вказаних сферах до міжнародних стандартів.

У свою чергу Ірина Мудра зазначила про перешкоди на шляху до виконання рішень ЄСПЛ. Так, вбачається потреба у підвищенні кваліфікації працівників відповідних структурних підрозділів у сфері знань практики ЄСПЛ та підвищення рівня володіння ними англійською мовою. Одним із викликів також є труднощі, що пов’язані із встановленням зв’язків підсанкційних осіб з державою-агресором, які виникають у процесі конфіскації активів таких осіб, щодо яких фахівці Міністерства юстиції наразі збирають доказову базу. Крім того, заступниця Міністра поінформувала учасників зустрічі про успішний початок імплементації Мін’юстом компенсаційного механізму з метою забезпечення відшкодування збитків, завданих росією в або проти України.

Також увагу було приділено процесу координації виконання рішень ЄСПЛ та наголошувалося на потребі узгодженої роботи державних органів всіх гілок влади, органів зі спеціальним статусом в Україні. Зокрема, мова йшлася про необхідність у проведенні серії тренінгів й експертних обговорень з представниками ключових державних органів, присвячених рішенням ЄСПЛ із залученням експертної підтримки міжнародних партнерів. За словами Маргарити Сокоренко, зважаючи на оновлений склад Секретаріату уповноваженого у справах ЄСПЛ та ряд нових питань у справах, які порушуються з огляду на війну, є необхідність у проведенні додаткових освітніх заходів для новопризначених працівників для покращення роботи по представництву ЄСПЛ.

На завершення зустрічі українська сторона домовилася з іноземними партнерами про продовження співпраці у зазначених сферах діяльності. Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Марцел Пешко висловив підтримку щодо розширення напрямів співробітництва та зазначив про готовність у подальшій підтримці України.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-zi-spetsialnim-predstavnikom-golovuvannya-koordinatorom-proektiv-obse-v-ukraini-kiiv-07-lyutogo-2024-roku