26-03-200400:00

У понеділок у Брюсселі відбудеться засідання міністрів юстиції і внутрішніх справ у форматі Україна-Трійка ЄС

План дій Європейського Союзу у сфері юстиції та внутрішніх справ в Україні буде обговорено 29 березня 2004 року у Брюсселі у ході засідання в форматі Україна-Трійка ЄС.

Українську делегацію, що очолюватиме Міністр юстиції України Олександр Лавринович, під час засідання представлятимуть Мін‘юст, МВС, МЗС, Держкокордон та Держкомміграції. ЄСівську сторону представлятумуть делегація Європейської Комісії на чолі з Комісаром з питань юстиції і внутрішніх справ Антоніо Вітторіно, Ірландського Президентства (країни, що головує в ЄС у I півріччі 2004 року) на чолі з міністром юстиції рівності і правової реформи Майклом Макдауеллом, Генерального секретаріату Ради ЄС на чолі з Генеральним директором Генерального директорату з юстиції та внутрішніх справ Чарльзом Елсеном та майбутнього Нідерландського президентства на чолі з Міністром юстиції Піетом Хейном Доннером.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, у ході засідання буде обговорено політику сусідства України та Євросоюзу в частині юстиції та внутрішніх справ. Зокрема, визначено план наступних дій у цій сфері, що витікають із зобов‘язань, взятих на себе Україною, та графік його імплементації.

Серед сфер, що намічено для обговорення під час засідання, - питання притулку, управління міграційними процесами та кордонами. Будуть також визначені наступні дії у сфері боротьби з тероризмом та організованою злочинністю, включаючи боротьбу з торгівлею людьми, переміщенням наркотиків, відмиванням грошей, а також щодо налагодження Україною стосунків з Європолом і Євроюстом. Планується визначити план дій щодо зміцнення в Україні та вдосконалення управління судовою системою, тощо.

За результатами засідання, повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, сторонами буде підписано підсумковий документ щодо плану дій у сфері юстиції та внутрішніх справ, який має бути укладений в рамках Європейської програми сусідства.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua