30-06-200400:00

Ухвалено у першому читанні проект Господарського процесуального кодексу України

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Господарського процесуального Кодексу України. Проект розроблено спільною робочою групою Міністерства юстиції України, Верховного Суду України та Вищого господарського суду України. Як повідомлялося, минулого тижня депутати відхили 2 депутатських проекти Господарського процесуального Кодексу. Та винесли на повторне перше читання урядовий проект.

Потребу у прийнятті нового Кодексу обумовлюють необхідність розмежування повноважень загальних та господарських судів по розгляду справ, відображення ролі та повноважень господарського суду в умовах ринкових перетворень в Україні, а також реформування матеріального законодавства (зокрема, прийняття нових Цивільного, Господарського кодексів).

Проект Господарського процесуального кодексу України ґрунтується на однакових із проектом Цивільного процесуального кодексу України підходах до основних інститутів процесуального права. Водночас, він враховує і особливості провадження у справах, пов'язаних із здійснення господарської діяльності.

Крім того, розробка проекту нового Господарського процесуального кодексу України викликана необхідністю приведення національного законодавства у відповідність до стандартів Ради Європи щодо підвищення ефективності судового захисту. Також новий господарський процесуальний закон спрямований на узгодження з цивільним процесуальним законом основних питань судочинства.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua