23-01-200400:00

Україна і Канада започатковують новий трирічний проект у сфері боротьби із корупцією

Україна і Канада започатковують новий трирічний проект у сфері боротьби із корупцією. Про це було заявлено 23 січня 2004 року у Києві під час круглого столу "Корупція в Україні: аналіз проблеми та шляхи вирішення". Зустріч відбулася за ініціативи Посольства Канади в Україні та Міністерство юстиції України.

Як повідомила заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова, новий антикорупційний проект базуватиметься на результатах дослідження рівня корумпованості у різних інститутах влади України, проведеного харківським Інститутом прикладних гуманітарних досліджень. Серед основних результатів дослідження - визначення характерних ознак корупції в Україні у 2003-2004 роках. Звіт містить поради щодо проблем попередження корупції в органах виконавчої влади, впливу на корупцію нормативно-правової бази, запобігання корупції у судовій владі, щодо виявлення корупції, а також покарання за корупційні діяння. Саме ці фактори буде враховано під час розробки стратегії боротьби з корупцією.

Інна Ємельянова нагадала, що дослідження проводилися в рамках чотирьохрічного спільного україно-кандського Проекту сприяння доброчесності в державному секторі, започаткованому на базі Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України. Проект було організовано за фінансової підтримки Уряду Канади через Канадське Агентство Міжнародного Розвитку.

Як зазначив у ході «круглого столу» Надзвичайний і повноважний Посол Канади в Україні Ендрю Робінсон, метою спільних україно-канадських проектів у галузі боротьби із корупцією є передача українському Уряду досвіду та знань, що існують в Канаді. Зокрема - підтримка України у вирішенні практичних антикорупційних аспектів шляхом дослідження питань доброчесності посадових осіб та процесів урядування в Україні.

Ендрю Робінсон, наголосив, що Канада пишається тим, що змогла передати Україні канадський досвід та знання з цього питання. "Корупція - головна проблема, з якою стикаються всі країни на шляху до демократії, включаючи Україну", - сказав пан Робінсон.

У той же час, Посол зазначив, що у разі, якщо Україна вирішить подолати проблему корупції, то вона потребуватиме «сильного та стійкого політичного лідерства з цих етичних питань, а також тривалого залучення українських громадян, які повинні вимагати від всіх посадових осіб найвищих стандартів поведінки".

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua