02-07-200200:00

Україна не підтримала європейську Конвенцію про місцеве та регіональне самоврядування

27-28 червня 2002 року Міністр юстиції України Олександр Лавринович взяв участь у роботі 13-ї Конференції європейських міністрів, відповідальних за питання місцевого та регіонального самоврядування - "Регіональне самоврядування: різні методи імплементації", яка відбулася у Гельсінкі (Фінляндія). За словами Міністра юстиції України, головний підсумок цієї конференції - те, що Конвенція про регіональне самоврядування в Європі не була рекомендована Комітету Міністрів Ради Європи для остаточного схвалення, не зважаючи на те, що вона була схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи і Радою місцевих і регіональних влад Ради Європи. Найбільш активну позицію у плані непідтримки Конвенції займали Великобританія, Франція, Україна та Швеція.

Як прокоментував позицію України Олександр Лавринович, проект Конвенції по кількох позиціях вступав в конфлікт з Конституцією держави. Виступаючи на Конференції, Міністр юстиції Олександр Лавринович підкреслив від імені нашої держави, що для України не є можливим приєднатися до Конвенції, яка суперечить Основному закону країни. Олександр Лавринович наголосив, що "це є один з основоположних документів, який серйозно впливає на функціонування державного організму".

За обов\'язкову підтримку Конвенції висловилися Фінляндія, Німеччина, Швейцарія, Італія, Іспанія, Російська Федерація. Одночасно, за словами Олександра Лавриновича, зокрема Російська Федерація визнала, що вона згодна підтримати ті елементи місцевого та регіонального самоврядування, які були запропоновані Україною та Великобританією. За словами Міністра юстиції України, підходи полягають в тому, щоб не давати обов\'язкові уніфіковані норми для орієнтування самоврядування на регіональному рівні всім країнам Європи, а розглянути спільні принципи для організації регіонального самоврядування, з тим, щоб ці принципи реалізовувалися на рівні національного законодавства.

Розгляд проекту Конвенції відкладено на 2 роки. В 2004 році буде проведено чергову Конференцію, де має бути розглянутий інший проект Конвенції, і вирішено, які підходи можуть бути в неї закладені.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua