21-06-200400:00

Україна перемогла у суді Нового Орлеану за позовом на 9,3 мільйона доларів

Трирічний розгляд справи, ініційованої членами команди судна “Енчатед Капрі” (колишній теплоход “Аркадія”) проти держави Україна, на минулому тижні закінчився відхиленням всіх претензій, за якими від України вимагалося близько 9,3 мільйонів доларів. Справа розглядалася у федеральному суді Сполучених Штатів Америки в Новому Орлеані. Про це повідомив директор Департаменту представництва інтересів держави в судах України та в закордонних юрисдикційних органах Мін‘юсту України Костянтин Красовський.

“Зусилля спеціалістів Міністерства юстиції України, Посольства України в США, та інших зацікавлених органів державної влади разом з американськими юридичними радниками не були марними.” – підкреслив представник українського Мін′юсту.

За словами Костянтина Красовського, рішенням Апеляційного Суду держава Україна оголошена такою, що не несе відповідальності за будь-якою вимогою у цій справі. Скасоване та відхилене Рішення окружного суду винесене у січні 2004 року проти держави Україна. В окремому провадженні без подальшого права на апеляцію були відхилені вимоги команди судна проти держави Україна.

У цьому процесі державу представляла американська юридична компанія „Morgan, Lewis & Bockius” разом із місцевим юридичним радником „Montgomery Barnet”, що спеціалізується у морському праві.

Марк Бравін, адвокат „Morgan, Lewis & Bockius”, що вів справу, зокрема зазначив: „Позивачі у цій справі вважали, що держава Україна є “великою кишенею” та повинна розрахуватись за всіма боргами та вимогами, які не могли бути погашені, ні внаслідок справи про банкрутство, ні внаслідок продажу судна. Але вони помилялись. Україна успішно відкинула всі вимоги у цій справі, її аргументи були переконливими”.

Власником „Аркадії” є ліберійська компанія “Вінчестер Навігейшн”.

Міжнародні шахраї, використавши підробні правовстановлюючі документи на судно, безпідставно отримали кредит (із судном в якості застави). Згодом судно було передано судноплавній компанії, що була визнана банкрутом.

Багатонаціональна команда судна була покинута в Новому Орлеані. Внаслідок цього виникли вимоги щодо невиплаченої заробітної плати, штрафні санкцій за її невиплату в строк на суму близько 9 мільйонів доларів США, а також вимога заставодавця на суму 4 мільйони доларів. Сума всіх вимог разом із вимогами портових служб набагато перевищила суму, що була отримана внаслідок продажу судна судом за 4 мільйони доларів.

Протягом розгляду справи, яке тривало близько трьох років, суд виніс рішення проти держави Україна та компанії “Вінчестер Навігейшен”, законного володільця судна, на загальну суму 606 000 доларів США.

Проте судовий розгляд, що мав відбутись 1 квітня 2004 року щодо вимог штрафів за несплачену заробітну плату команді судна, було відкладено внаслідок подання клопотань юридичними радниками держави Україна. Держава заявила про свій імунітет від судового розгляду іноземними судами. А згодом надала суду аргументи стосовно відсутності в неї будь-якої відповідальності у цій справі. Держава висувала заперечення проти вищезазначених вимог шляхом подачі апеляції до Апеляційного Суду США П‘ятого округу, в той же час вимагаючи від судді окружного суду анулювати своє рішення проти держави Україна та відмови у поданні нових вимог.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua