26-01-200400:00

Україна та Болгарія врегулюють співробітництво у правовій сфері

З 2 по 5 лютого відбудуться переговори українських та болгарських експертів щодо узгодження на двосторонньому рівні Договору між Україною та Республікою Болгарія про правову допомогу в цивільних справах та Протоколу між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Болгарія про співробітництво.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, досі у правовій сфері Україна і Болгарія керувалися лише багатосторонніми міжнародними договорами та у порядку правонаступництва Договором між СРСР та Народною Республікою Болгарія про правову допомогу в цивільних, сімейних та кримінальних справах.

Олександр Лавринович зазначив, що за результатами переговорів, які відбудуться на початку лютого, сторони планують парафування міждержавного договору про правову допомогу в цивільних справах. Проект, що виноситься на обговорення, передбачає врегулювання питання взаємного визнання та виконання судових рішень. Крім того, метою укладення міждержавного Договору є розвиток співробітництва в цивільних справах. Зокрема - забезпечення рівного доступу до правосуддя та захисту особистих та майнових прав громадян України та Болгарії.

Міністр нагадав, що робота над договором тривала з 1999-го року. Про його підписання було домовлено за результатами переговорів Міністрів юстиції України та Болгарії, що відбулися у жовтні 2003 року в Софії (Болгарія).

Протоколом про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Болгарія планується організація та проведення спільних заходів у юридичних сферах. За словами Олександра Лавриновича, співпраця буде здійснюватися з „акцентом на євроінтеграційні напрямки”. Одним з таких напрямків визначено обмін інформацією стосовно законодавства, зокрема, у частині адаптації національних законодавств до европейського.

Крім того, планується здійснення обміну спеціалістами в галузі інформатизації національних юридичних систем. Олександр Лавринович зазначив, що досвід Міністерства юстиції України, яке є розробником та утримувачем кількох відомчих та загальноукраїнських реєстрів, є цікавим для болгарських колег.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua