30-03-200400:00

Україна та ЄС визначили чергові пріоритети співпраці у сфері юстиції та внутрішніх справ

План дій Євросоюзу у сфері юстиції та внутрішніх справ в Україні обговорено 29 березня 2004 року у Брюсселі в ході засідання в форматі Україна-Трійка ЄС. Про це повідомив глава української делегації, Міністр юстиції України Олександр Лавринович за підсумками засідання.

Найвизначнішим пріоритетом сусідства України та Євросоюзу в частині юстиції та внутрішніх справ у ході переговорів було визнано продовження боротьби з міжнародним тероризмом. Сторони погодились з необхідністю негайного закінчення підготовки Всеосяжної Конвенції ООН проти тероризму.

Ще одним пріоритетом співпраці було визнано запровадження контактних пунктів по боротьбі з організованою злочинністю. Як зазначив Олександр Лавринович, досягнуто згоди щодо продовження співпраці з сусідніми країнами щодо демаркації та управління кордонами, в тому числі задля протидії переміщенню наркотиків та торгівлі людьми. Українська сторона продовжуватиме також роботу з правоохоронними органами країн-членів ЄС, спрямовану на створення центрального контактного пункту для обміну інформацією з питань боротьби з організованою злочинністю.

Досягнуто згоди щодо спільної роботи по боротьбі з нелегальною міграцією. До кінця 2004 року заплановано завершення переговорів з укладення Угоди про реадмісію. Трійка ЄС погодилась з пропозицією глави української делегації щодо синхронізації процесу укладання угод про реадмісію зі створенням спільного реадмісійного простору.

Держави-члени ЄС погодилися розглянути можливість введення для України безвізового режиму для власників дипломатичних та службових паспортів, а також спростити процедуру видачі віз.

Завершити роботу по підготовці плану дій ЄС у сфері юстиції та внутрішніх справ в Україні на пропозицію нашої держави домовлено до червня 2004 року.

Як повідомлялося, українську делегацію у Брюселі представляли Мін'юст, МВС, МЗС, Держкокордону та Держкомміграції. ЄСівську сторону - делегація Європейської Комісії на чолі з Комісаром з питань юстиції і внутрішніх справ Антоніо Вітторіно, Ірландського Президентства (країни, що головує в ЄС у I півріччі 2004 року) на чолі з міністром юстиції рівності і правової реформи Майклом Макдауеллом, Генерального секретаріату Ради ЄС на чолі з Генеральним директором Генерального директорату з юстиції та внутрішніх справ Чарльзом Елсеном та майбутнього Нідерландського президентства на чолі з Міністром юстиції Піетом Хейном Доннером.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua