27-01-200400:00

Україна та США готують Угоду, що створить прецедент повернення конфіскованого майна, вивезеного з території сторін

Експертна група з питань підготовки проектів міждержавних договорів про правові відносини та правову допомогу в цивільних, шлюбно-сімейних та кримінальних справах завершила роботу над проектом Угоди між урядами України та США про розподіл конфіскованого майна або коштів, еквівалентних його вартості. За словами голови експертної групи, заступника Міністра юстиції України Лідії Горбунової, вперше між Україною та іншою державою буде задекларований механізм розподілу конфіскованого майна або грошового еквіваленту цього майна, що було вивезено з території сторін.

Лідія Горбунова зазначила, що майбутня Угода сприятиме розкриттю злочинів, пов‘язаних у тому числі з відмиванням «брудних» грошей. Заступник Міністра також зауважила, що майбутня Угода співзвучна з вперше задекларованим на міжнародному рівні засадничим принципом Конвенції ООН, що була підписана Україною та ще понад 100 країнами світу у грудні 2003 року, щодо повернення активів корупційного походження до країни з якої вони були незаконно вивезені.

Заступник Міністра юстиції повідомила, що проект міжурядової Угоди розроблено на розвиток міждержавного Договору між Україною та Сполученими Штатами Америки про взаємну правову допомогу у кримінальних справах. Цей Договір, що набув чинності у лютому 2001 року, передбачає, зокрема, взаємне виконання рішень судів щодо конфіскації майна.

Проект розроблено Міністерством юстиції України на доручення Кабінету Міністрів України. Експертна група з питань підготовки проектів міждержавних договорів про правові відносини та правову допомогу в цивільних, шлюбно-сімейних та кримінальних справах створена при Міністерстві юстиції за участю представників Мін‘юсту, МВС, МЗС, СБУ, Генеральної прокуратури, Верховного Суду, Адміністрації Президента та інших компетентних органів.

Лідія Горбунова повідомила, що найближчим часом проект міжурядової Угоди між Україною та Cполученими Штатами Америки щодо розподілу конфіскованого майна або коштів, еквівалентних його вартості, буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua