28-11-200300:00

Україна й Таджикистан парафували Договір про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання.

З 25 по 27 листопада в Міністерстві юстиції України відбулися переговори експертів України та Республіки Таджикистан по узгодженню Договору про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання. За результатами переговорів текст Договору було парафовано.

Від України текст Договору парафувала заступник Міністра юстиції Лідія Горбунова, від Республіки Таджикистан – головний спеціаліст Виконавчого апарату Президента Республіки Таджикистан Фіруза Касимова.

Як повідомила заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова, парафований Договір передбачає передачу засудженого на добровільних засадах, тобто лише з його згоди. Підставою для порушення процедури про передачу засудженого країні, чиїм громадянином він є, може стати лише його особиста заява, або заява його близьких чи законного представника.

Дія Договору поширюватиметься також на осіб, що були засуджені судами сторін до набуття чинності Договору.

Лідія Горбунова також повідомила, що у ході парафування документу сторонами досягнуто домовленості про підготовку Договору до підписання „найближчим часом”.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua