16-12-200300:00

Українські та російські в′язниці найближчим часом почнуть обмінюватися ув′язненими

Україна та Російська Федерація мають укласти міжнародний Договір про передачу засуджених осіб для подальшого відбування покарання. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович. Експертна група планує завершити роботу над текстом Договору вже до кінця 2003 року. Укладання Договору, за словами Міністра, має відбутися “найближчим часом”.

Олександр Лавринович повідомив, шо протягом 2003 року у сфері видачі правопорушників та передачі засуджених осіб Україною було укладено два міжнародні Договори. Зокрема, у жовтні було укладено Договір про видачу правопорушників з Бразилією. У листопаді Договір про видачу правопорушників було укладено з Панамою.

Усього, за словами Олександра Лавриновича, Україною укладено двосторонні міжнародні договори про передачу засуджених осіб з 7 країнами – Грузією, Азербайджаном, Узбекистаном, Казахстаном та Вірменією. Двосторонні міжнародні договори про видачу правопорушників укладено з 4 країнами – Китаєм, Бразилією, Панамою та Індією (не набув чинності). Крім того, у сфері видачі правопорушників та передачі засуджених Україна керується двома Конвенціями Ради Європи про передачу засуджених осіб та трьома додатковими протоколами до цих Конвенцій.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua