01-04-200400:00

Уряд надав Мін'юсту додаткові повноваження у сфері адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу

Міністерство юстиції України координуватиме діяльність центральних органів виконавчої влади із забезпечення адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України, яку було ухвалено 31 березня 2004 року у ході урядового засідання.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, ініціатива щодо посилення роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу належить Міністерству юстиції України. «До подібних заходів Уряд спонукала вкрай незадовільна робота щодо виконання одного з головних зобов`язань, взятих Україною перед вступом у Раду Європи - адаптаптації національного законодавства до Європейського.» – зазначив Міністр.

Олександр Лавринович наголосив, що, зокрема, в 2003 році з 64 заходів, передбачених планом роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС, органами центральної влади фактично було виконано лише 23. Не були реалізовані такі важливі напрямки, як розробка нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів відповідно до положень директив ЄС, підготовка проектів нормативно-правових актів у сфері інвестиційної діяльності, розробка проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення", розробка проекту Інформаційного кодексу України.

З метою посилення повноважень Міністерства юстиції у сфері адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу уряд своєю постановою розширив функції та оновив склад Міжвідомчої координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, створену при Міністерстві юстиції. До складу Ради введено перших заступників або заступників керівників 34 міністерств, відомств та комітетів. Очолюватиме Раду Міністр юстиції.

Відповідно до постанови Уряду, рішення Міжвідомчої ради, прийняті у межах її компетенції, будуть обов'язковими для міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Щоквартально Мін"юст подаватиме інформацію про хід роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу для розгляду на засіданнях Кабінету Міністрів України.

Міністерство юстиції має також створити в рамках загальнодержавної інформаційної мережі з питань європейського права бази перекладених на українську мову актів європейського права. Електронна версія баз буде розміщена на веб-сторінці Центру європейського та порівняльного права.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua