24-05-201716:48

Уряд підтримав ініціативу Мін’юсту зі створення Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, - Наталія Севостьянова

Кабінет міністрів у ході сьогоднішнього засідання прийняв розроблену Мін’юстом постанову, яка забезпечить створення Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Про це сьогодні повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.



«Ми хочемо зібрати всі органи державної влади, які опікуються неповнолітніми, та спільними зусиллями удосконалити нормативно-правову базу, яка пов’язана із захистом законних прав та інтересів дітей. Зокрема, це стосується прийняття Закону про безоплатну правову допомогу, який дасть можливість системі правової допомоги повністю охопити питання захисту дітей, а також розроблення Державної програми соціального захисту та реабілітації неповнолітніх, які вже вчинили правопорушення», - наголосила перший заступник Міністра юстиції.



На її переконання, на практиці досягти цих цілей можна лише шляхом адміністрування діяльності всіх державних органів залучених до процесу.



«Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх з одного боку буде консультативно-дорадчим органом Кабінету міністрів. З іншого – стане широкою міжінституційною платформою, яка під координацією Міністерства юстиції об’єднає і судову гілку владу, і омбудсмена, і неурядові організації, які опікуються проблемами захисту дітей», - зауважила вона.



Серед ключових завдань діяльності ради – дослідження можливості запуску єдиної системи органів, які опікуються дітьми, удосконалення нормативно-правової бази з урахуванням досвіду міжнародних партнерів, а також формування пропозицій щодо запровадження ефективного відновного правосуддя.



«Рада матиме як обов’язкових членів, так і членів, які працюватимуть з нами за згодою. До ради увійдуть 5 ключових міністерств: Міністерство юстиції, Міністерство молоді та спорту, Міністерство освіти й науки, Міністерство соціальної політики та Міністерство внутрішніх справ. Також за згодою ми очікуємо представників Генеральної прокуратури, уповноваженого Верховної Ради з прав людини, представників міжнародних та громадських об’єднань. Наша головна мета – встановити доброзичливе середовище для дитини у секторі правосуддя. І сьогодні всі органи державної влади мають об’єднатися для того, щоб запровадити ці зміни», - резюмувала Наталія Севостьянова.



Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс у свою чергу подякувала за визначну співпрацю між українським Урядом і ЮНІСЕФ та наголосила, що організація щиро вітає прогрес досягнутий в Україні у сфері посилення захисту прав дітей, які перебувають в конфлікті з законом.



«Рада матиме багато завдань, основними з яких є розробка Стратегії щодо запобігання злочинності та Закону про правосуддя для дітей, створення механізмів позасудового правового врегулювання і просування підходів відновного правосуддя. ЮНІСЕФ й надалі готова підтримувати Уряд України з метою сприяння подальшим реформам ювенальної юстиції», - сказала Джованна Барберіс.