19-05-202115:43

Уряд схвалив законопроєкт щодо внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства

Для узгодження положень Кодексу України з процедур банкрутства з іншими нормативно-правовими актами та забезпечення можливості застосування всіх норм Кодексу на практиці, необхідно внести зміни до ряду законодавчих актів України. На цьому наголосила заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць, презентуючи проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства» під час засідання Уряду.

«Кодекс було введено в дію 21 жовтня 2019 року. Відповідно Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» втратив чинність. Водночас в деяких законодавчих актах України залишились посилання на цей Закон. Таким чином, деякі законодавчі акти України, насамперед, Господарський процесуальний кодекс України, потребують внесення змін», - зазначила Валерія Коломієць.

Також вона звернула увагу, що частиною восьмою статті 12 Кодексу встановлено, що під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення.

Зважаючи на це, аби надати можливість застосування цього положення Кодексу на практиці та внесення змін у відповідні підзаконні акти, потребують змін Закони України «Про дорожній рух», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

«Внесення змін, запропонованих законопроєктом, усуне протиріччя між чинними положеннями деяких законодавчих актів України та положеннями Кодексу та забезпечить єдиний підхід в їх розумінні та застосуванні, а також дозволить усунути перепони, які унеможливлювали застосування цих законодавчих актів на практиці», - наголосила заступниця Міністра.

За результатами розгляду Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства юстиції та схвалив запропонований законопроєкт.