14-07-202115:59

Уряд затвердив План заходів щодо впровадження Стратегії безбар’єрності

Кабінет Міністрів затвердив масштабний План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. При цьому доручили Міністерству розвитку громад та територій України у 5-денний строк доопрацювати документ, врахувавши пропозиції та зауваження заінтересованих центральних органів виконавчої влади.

До створення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар'єрності було залучено 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів. Від них надійшло понад 250 пропозицій, які було включено до Плану заходів. Саме їх і буде втілено в життя протягом найближчих двох років.

Крім того, у Плані заходів визначено сім ключових проектів, які відповідають найбільшим викликам, пов’язаним із суспільними бар’єрами:

  • Проєкт 1: Стандарти інфраструктурної безбар'єрності України.
  • Проєкт 2: Інформаційна кампанія «Україна без бар'єрів». Покликаний популяризувати у суспільстві культуру безбар’єрності як філософію гідності та прийняття.
  • Проєкт 3: Доступ до інтернету в українських селах.
  • Проєкт 4: Фізична доступність громадських будівель .
  • Проєкт 5: Ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives).
  • Проєкт 6: Впровадження в Україні міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я.
  • Проєкт 7: Шкільна освіта для всіх.

Саме ці флагманські проєкти стануть ключовими для всіх органів державної влади в реалізації Нацстратегії безбар’єрності:

В рамках реалізації інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів» буде, зокрема, проведена робота у напрямі забезпечення доступу до правосуддя. Усе – аби підвищити обізнаність маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації.