31-01-200400:00

В закордонних юрисдикційних органах розглядається 12 позовів проти України

На січень 2004 року Україна була стороною у 12 справах за позовами, які розглядалися або стосовно яких існувала загроза щодо їх направлення в закордонні юрисдикційні органи. Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, загальна сума позовів до держави Україна складає близько 1 млрд. доларів США.

Олександр Лавринович зазначив, що стосовно 4 позовів Міністерством юстиції України, яке представляє інтереси держави закордоном, ведеться пошук можливостей для мирного врегулювання спорів. Щодо інших позовів ведеться робота для винесення рішення на користь України.

За словами Міністра, в закордонних юрисдикційних органах за позовами проти України розглядаються інвестиційні справи, справи, пов’язані з арештом суден, справи, розпочаті за позовами до Фонду державного майна України та справи, пов’язані із захистом майнових інтересів держави Україна за кордоном.

Три позови розглядаються у Міжнародному Центрі по врегулюванню інвестиційних спорів при Світовому Банку (м. Вашингтон, США), два – у Федеральному Суді Канади. Крім того, як повідомив Міністр юстиції України, позови подано до Суду Південного Каїру (Єгипет), Міжнародного Арбітражного суду (Париж), Стокгольмського Арбітражного Інституту (Швеція), Земельного суду Берліна (Німеччина) тощо.

Серед позовів, щодо яких очікується винесення рішення протягом 2004 року, Олександр Лавринович назвав, зокрема, позов литовської компанії «Токіос Токелес» до держави Україна, та позов «TMR Energi Limited” (щодо арешту українського літака АН-124 “Руслан”).

Останньою справою, стороною в якій виступила держава Україна, є клопотання про започаткування арбітражного провадження у Міжнародному Центрі по вирішенню інвестиційних спорів за позовом американський Фонду „Western NIS Enterprise Fund” до держави Україна.

Олександр Лавринович повідомив, що протягом 2003 року на користь держави Україна в закордонних юрисдикційних органах було ухвалено рішень на суму близько 10 млрд. доларів США.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua