17-09-202015:38

В Запорізькій області відкрито унікальний модельний офіс пробації

Сьогодні, 17 вересня 2020 року, у м. Мелітополь Запорізької області відкрито модельний офіс, унікальний за своєю функціональністю. Це третій в Україні зразковий офіс пробації, створений на основі сучасного міжнародного досвіду з урахуванням фундаментальної зміни підходу роботи із правопорушниками.

Мелітопольський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області є найбільшим підрозділом пробації в Запорізькій області за чисельністю працівників та кількістю правопорушників, які перебувають на обліку в цьому підрозділі.

Відтепер цей підрозділ пробації функціонуватиме у просторому капітально відремонтованому та повністю облаштованому приміщенні. Унікальністю цього офісу є поділ на відкриту – «червону» (де можуть перебувати засуджені і персонал) та закриту – «зелену»  зони (виключно для персоналу), а також наявність окремих кабінетів для роботи з неповнолітніми й дорослими засудженими (окремо для чоловіків та жінок). Перевагою нового офісу є і зручне розташування, що є доступним для населення з різних куточків міста.

Створення такого модельного офісу стало можливим при фінансовій підтримці Проєкту Програми розвитку Організацій Об’єднаних Націй із відновлення та розбудови миру в Україні (ПРООН) та Мелітопольської міської ради за організаційної підтримки Благодійної організації «Благодійний фонд «Все можливо».  У рамках реалізації проєкту «Посилення громадської безпеки в громаді м. Мелітополь шляхом організації комфортного середовища для отримання послуг представниками груп ризику на базі Мелітопольського МРВ Центру пробації в Запорізькій області» на ремонт та облаштування цього модельного офісу міжнародними партнерами було виділено 32,5 тис доларів.

Під час урочистого відкриття модельного офісу пробації у Мелітополі Олег Янчук, директор Державної установи «Центр пробації», подякував присутнім на заході керівникам місцевої влади та організації, що реалізували цей проєкт, а також представникам державних органів та журналістам за консолідацію зусиль для створення належних умов для розвитку пробації в місті. При цьому очільник Центру пробації наголосив, що пробація працює задля підвищення безпеки суспільства та є ефективною формою роботи з правопорушниками для забезпечення справедливого правосуддя.

«Наше правосуддя повинно бути справедливим, а справедливість передбачає покарання, достатнє для виправлення. Покарання не є помстою. Це спосіб, який має припинити порушення прав інших людей, але й не порушувати права цієї людини. І саме конгломерат правоохоронних органів, представників громади в особі органів місцевої влади, наших партнерів, які узгоджено готові допомогти людині вирішити ті проблеми, які спонукали до вчинення правопорушення, і таким чином мінімізувати ризик вчинення нового злочину – це і є захист та безпека громади. Це перспективна мета для блага громади», – сказав Олег Янчук.

Перший заступник міського голови Мелітопольської міської ради Ірина Рудакова у своїй вітальній промові висловила підтримку таким новаціям у місті та подякувала міжнародним партнерам і громадській організації «Все можливо» за створення умов для розвитку соціально важливих послуг і роботи з вразливими категоріями містян.

Голова правління БО «БФ «Все можливо» Олена  Овсяннікова акцентувала увагу на меті проєкту – ресоціалізації у громаді міста осіб, засуджених до альтернативних видів покарань, покращення умов для роботи з правопорушниками. При цьому вона розповіла про цінність впровадження гендерного підходу в роботі з такими особами та зазначила, що місцева влада Мелітополя є прикладом якісної взаємодії. Адже протягом двох років з місцевого бюджету в рамках закупівлі соціальних послуг систематично виділяються кошти для допомоги людям, які порушили закон.

У свою чергу, представник ПРООН Олексій Скворцов привітав усіх із успішно реалізованим проєктом та зазначив, що його підтримали партнери з 13 міжнародних програм.

«Агенції, які я представляю, спрямовані на підсилення громадської безпеки шляхом мобілізації громадськості з залученням органів місцевого самоврядування та співпраці зі службами, які надають сервіси безпеки – це Національна поліція, ДСНС, правова допомога та служба пробації», - зауважив Олексій Скворцов. Він також поінформував, що ПРООН і надалі підтримуватиме реалізацію проєкту з посилення громадської безпеки у Мелітополі.

Начальник Мелітопольського міськрайонного відділу пробації Віталій Виперайленко подякував усім за створення комфортних умов праці для персоналу очолюваного ним підрозділу.

Впровадження в нашій країні європейських стандартів роботи з правопорушниками відбувається за сприяння міжнародних партнерів, які не лише діляться власним досвідом та експертною думкою, а й допомагають створювати та розвивати в Україні національну систему пробації.