07-10-202013:43

Валерія Коломієць: Підстав для позбавлення України безвізу з ЄС – немає

Для партнерів з Європейського Союзу незалежність українських антикорупційних органів, прозорість конкурсів на очільників цих органів, прозорість притягнення їх до відповідальності або звільнення є одними з найбільш вагомих чинників у співпраці.  Але не є визначальним у питаннях візової лібералізації для України. На цьому наголосила заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць в інтерв’ю виданню «Юрліга».

«Конкурс на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури або будь-яка інша історія, пов’язана із обранням тієї чи іншої персоналії на керівну посаду – це, безумовно, спекуляція, адже це  не є підставою для скасування безвізу. Наші європейські партнери розглядають не етапи певного процесу, а результат. Однак при цьому такі історії можуть бути  одним з тих чинників, який в результаті може призвести до перегляду візової лібералізації з ЄС», – зазначила Валерія Коломієць.

За словами заступниці очільника Мін’юсту, нині головне, щоб увесь процес призначення голови САП відбувся відкрито та прозоро. Адже органи державної влади мають відповідати вимогам як наших внутрішніх законів, так і зокрема зобов’язанням, які Україна брала, коли підписувала угоду про асоціацію з ЄС.

«За результатами третього звіту по виконанню Україною умов візової лібералізації, опублікованого у липні, наразі жодних моментів, аби запускати процес позбавлення безвізу немає. Втім, аби наступного року рішення Єврокомісії не виявилось негативним для нашої держави, необхідно розуміти, що повна незалежність антикорупційних органів та продовження розпочатих реформ в усіх галузях незалежно від будь-яких правлячих партій, від будь-кого, хто займає владні кабінети, має бути дотримана беззаперечно», – додала заступниця Міністра.

Щодо ситуації навколо паперів агентства по боротьбі з фінансовими злочинами «FinCen», у яких фігурують і прізвища відомих українських персон, Валерія Коломієць зазначила, що такі історії можуть негативно вплинути на відносини України з ЄС лише у тому випадку, коли маючи всі докази українська сторона не дозволятиме проводити в середині країни незалежне судове та досудове розслідування щодо конкретної особи або переховуватиме таких осіб чи докази щодо вчинення ними протиправних діянь від правоохоронців з інших держав.