17-11-202014:49

Валерія Коломієць: Поглиблення співпраці України та ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки залишається одним із пріоритетних завдань Мін’юсту

Заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць разом із в.о. генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Олексієм Генчевим взяли участь у Шостому засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС, яке відбулося 13-го листопада у форматі відеоконференції.

«Поглиблення співпраці України та Європейського Союзу у сфері юстиції, свободи та безпеки залишається одним із пріоритетних завдань Мін’юсту. Ми й надалі працюватимемо, утверджуючи спільні з ЄС цінності демократії, верховенства права, поваги до прав і свобод людини», – наголосила Валерія Коломієць.

Заступниця очільника Мінюсту України поінформувала представників ЄС про кроки, спрямовані на впровадження системних галузевих реформ, а також висловила подяку за підтримку у їх проведенні. Під час засідання Комітету учасники обговорили й судову реформу в Україні, теми захисту прав людини, запобігання і протидії корупції та інші питання внутрішньополітичних реформ. Крім того, Валерія Коломієць розповіла про досягнутий прогрес в імплементації Угоди про асоціацію та спільно з представниками ЄС підкреслили важливість спільної реалізації проєктів технічної допомоги.

Разом із тим, заступниця Міністра юстиції презентувала ініціативу української сторони – Консолідовану дорожню карту для поглиблення співпраці у галузі юстиції, свободи та безпеки: практичний результат до 2025 рік.

«Консолідована дорожня карта – це комплексний стратегічний документ, який базується на секторальному підході та включає такі напрями співпраці, як захист персональних даних; співробітництво у сфері міграції, притулку та управління кордонами; протидія легалізації (відмиванню) коштів та фінансуванню тероризму, боротьба з корупцією та організованою злочинністю; кібербезпека та захист інформації; реформа юстиції та правове співробітництво», – розповіла Валерія Коломієць.