16-07-202019:01

Валерія Коломієць: При Мін’юсті створюється галузева робоча група з питань розвитку системи судочинства та юстиції

Під час першого установчого засідання галузевої робочої групи «Правова держава, юстиція» заступниця Міністра юстиції України Валерія Коломієць повідомила, що з метою удосконалення системи координації міжнародної технічної допомоги Мін’юст розпочинає впровадження трирівневої структури координації міжнародної технічної допомоги.

«Ця модель передбачає координацію усіх донорських проектів, як на рівні окремих виконавців, так і Мін’юсту з Кабміном. З цією метою при Міністерстві юстиції України створюється галузева робоча група з питань розвитку системи судочинства і юстиції. До її складу ввійдуть, зокрема, представники Вищої ради правосуддя, Верховного Суду, Офісу Генерального прокурора, іноземні партнери та інші», – зазначила Валерія Коломієць.

Також заступниця Міністра юстиції повідомила, що основними цілями діяльності секторальної групи стане забезпечення прав людини в системі правосуддя, захист права власності і ефективне правове регулювання, створення гуманістичної системи виконання кримінальних покарань.

З огляду на визначені цілі, було сформовано пріоритети подальшої діяльності: впровадження електронної системи нотаріату; вдосконалення єдиних та державних реєстрів; введення в експлуатацію веб-системи «Банкрутство та неплатоспроможність»; забезпечення науково-дослідних установ судових експертиз сучасним криміналістичним обладнанням; діджиталізація архівної справи; створення належних умов тримання в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах; забезпечення розбудови ІТ-інфраструктури та забезпечення електронізації пенітенціарної системи.

«Загалом робота галузевої групи «Правова держава, юстиція» стане майданчиком консолідації зусиль та організації діяльності партнерів з розвитку в Україні системи судочинства і юстиції та наближення її до міжнародних стандартів», – резюмувала Валерія Коломієць.