08-09-202015:37

Валерія Коломієць: Протягом останніх півроку роботи Уряду вдалося розширити можливості дистанційного доступу до безоплатної правової допомоги

Заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць повідомила про основні досягнення за півроку роботи Уряду у сфері безоплатної правової допомоги. Зокрема, вона зазначила, що було розширено можливості в отриманні БПД дистанційно завдяки запуску мобільного додатку «Безоплатна правова допомога».

«Із запровадженням в Україні карантину через розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, збільшилась кількість звернень до системи БПД, і люди були змушені шукати наші контакти на різних платформах та соціальних мережах. Тому ми вирішили зібрати це все в одну кнопку на мобільному телефоні. Можна сказати, що тепер правова допомога може бути у кожного в кишені постійно. Одним дотиком можна отримати консультацію, правову підтримку і роз’яснення прав та обов’язків. Це значно спрощує доступ до правосуддя: будь-яка людина, яка опинилася в складній життєвій ситуації, може витягнути телефон і отримати правову допомогу», – наголосила Валерія Коломієць.

Вона додала, що у подальшому планують розширити доступ до безоплатної вторинної правової допомоги окремим категоріям осіб, а також «дебюрократизувати» процедури підтвердження права на БВПД.

Ще одним із ключових досягнень Міністерства за півроку роботи Уряду, за словами заступниці очільника відомства, стало розроблення технічного завдання для впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Банкрутство та неплатоспроможність».

«Реєстр боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) функціонує на базі Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Він містить відомості про суб’єктів підприємницької діяльності, відносно яких триває або завершена процедура банкрутства, про стан провадження у справі про банкрутство, про реєстр вимог кредиторів та інші дані, які отримані від арбітражних керуючих та господарських судів, а також відомості, які є результатом здійснення Мін’юстом своїх повноважень як державного органу з питань банкрутства», – розповіла Валерія Коломієць.

Разом із тим протягом останніх 6 місяців Мін’юстом було утворено Комісію з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та завдяки злагодженій роботі Уряду Комітет міністрів Ради Європи припинив нагляд за виконанням 30 рішень ЄСПЛ у справах проти України.

«Наразі викликом, який постає перед нами у цій сфері, є побороти системні і структурні проблеми, які призводять до порушень прав людини, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, що констатовано у рішеннях Європейського суду з прав людини. Для цього нами буде розроблено законодавчий механізм усунення цих проблем та запобігання їх виникненню у майбутньому», – додала Валерія Коломієць.