Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну дуже багато людей постраждали від військової агресії рф і потребують професійної правової допомоги для захисту своїх прав. Про систему правової допомоги постраждалим від військової агресії розповіла заступниця Міністра юстиції з європейської інтеграції Валерія Коломієць на Цензор.НЕТ.
Доступність такої допомоги для населення є важливим критерієм ефективності роботи держави в цьому напрямі. Саме система Безоплатної правової допомоги є найбільшим провайдером правової допомоги в Україні протягом останніх 10 років, і лише минулого року було надано 627 тисяч юридичних консультацій та близько 86 тисяч доручень на представництво клієнта у суді за рахунок коштів держави.
Як зазначає заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць, сьогодні отримати юридичні послугу та представництво у суді за рахунок держави можуть:
- з 2016 року – діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту; внутрішньо переміщені особи; ветерани війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
- з 2021 року такі ж права отримали громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території;
- з травня 2022 року – потерпілі від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій чи збройного конфлікту.
Для того, аби надавати якісну правову допомогу, Міністерство юстиції України та Координаційний центр з надання правової допомоги активно працюють із партнерами та міжнародними організаціями, щоб регулярно підвищувати якість наданих юридичних послуг.
«Саме з цією метою минулого тижня Міністерством юстиції України було укладено тристоронній Меморандум разом з Координаційним центром з надання правової допомоги та Міжнародною Асоціацією Юристів (IBA). Це один з ефективних інструментів посилити якість надання правових послуг, адже IBA об'єднує всесвітньо відомих експертів у сфері міжнародного гуманітарного та кримінального права, і така співпраця є безцінним досвідом для юристів системи БПД», – наголошує Валерія Коломієць.